Podczas prac budowlanych znaleźli granat z zapalnikiem! Ewakuacja mieszkańców w Korczowie

i

Autor: podkarpacka policja Podczas prac budowlanych znaleźli granat z zapalnikiem! Ewakuacja mieszkańców w Korczowie

Podczas prac budowlanych znaleźli granat z zapalnikiem! Ewakuacja mieszkańców w Korczowie

2022-05-23 10:22

W Korczowie (Lubelskie) podczas prac budowlanych odkryto niebezpieczne znalezisko! Granat z zapalnikiem z czasów II wojny światowej. Niebezpieczna pamiątka z okresu wojny została zneutralizowana przez policjantów z Sekcji Minersko – Pirotechnicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Szczegóły poniżej.

Do odkrycia niewybuchu doszło w sobotę (21.05.2022) podczas prac budowlanych w Korczowie (Lubelskie). Jak się okazało, z hałdy ziemi wypadł granat! Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci.

- Mundurowi potwierdzili, że jest to granat ręczny typu WZ. 33 z zapalnikiem pochodzący z czasów II wojny światowej. Natychmiast zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych - informuje młodszy aspirant Joanna Klimek z lubelskiej policji.

Zobacz też: Lublin. Ojciec oskarżony o usiłowanie zabójstwa 5-tygodniowego syna. Ruszył proces 28-letniego Sasho M. z Bułgarii

W związku z tym, że granat znaleziono blisko budynków mieszkalnych, zarządzono ewakuację mieszkańców.

- Z uwagi na to, że niewybuch znajdował się bardzo blisko budynków mieszkalnych i drogi, na czas czynności mieszkańcy opuścili swoje posesje. Niebezpieczny przedmiot został zabezpieczony i zneutralizowany przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Sekcji Minersko – Pirotechnicznej KWP w Lublinie - relacjonuje młodszy aspirant Joanna Klimek.

Polecamy: Lublin. Seryjny włamywacz zatrzymany! 42-latek ma sporo na sumieniu

-PAMIĘTAJMY! W przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy! Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby w celu ochrony ludzi należy niezwłocznie powiadomić służby dzwoniąc na nr alarmowy 112 - apelują policjanci.

Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy przy hali Immobile Łuczniczka
Sonda
Czy kiedykolwiek znalazłeś/aś niewybuch?