Po pijaku rozbił busa dla niepełnosprawnych. 92-letnia pasażerka zmarła. Jest ważna decyzja sądu

i

Autor: KWP Lublin Po pijaku rozbił busa dla niepełnosprawnych. 92-letnia pasażerka zmarła. Jest ważna decyzja sądu

Skrajna nieodpowiedzialność!

Po pijaku rozbił busa dla niepełnosprawnych. 92-letnia pasażerka zmarła. Jest ważna decyzja sądu

2023-01-08 16:08

Miał ponad 2,6 alkoholu w organizmie i prowadził busa do przewozu osób niepełnosprawnych. Spowodował koszmarny wypadek, w wyniku którego zmarła 92-letnia kobieta, a kilka osób, w tym również on sam, trafiło do szpitala. Sąd podjął decyzję w sprawie skrajnie nieodpowiedzialnego 49-latka. Najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Do wypadku doszło w środę, 4 stycznia, około godz. 13:30, na trasie S12 pomiędzy Piaskami a Zamościem. 49-letni kierujący fordem transitem służącym do przewozu osób niepełnosprawnych stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery. Następnie w bus uderzył samochód kia kierowany przez 54-latka z Bydgoszczy.

Wszyscy uczestnicy wypadku trafili do szpitala: obydwaj kierujący, 51-letnia pasażerka samochodu kia oraz 92-latka i 65-latka podróżujące busem. Następnego dnia 92-letnia pasażerka busa zmarła w szpitalu. Jak się okazało, kierowca busa był kompletnie pijany, miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Po zwolnieniu ze szpitala 49-latek trafił do policyjnego aresztu i został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę, 8 stycznia, lubelska policja poinformowała o decyzji sądu w sprawie nieodpowiedzialnego kierowcy busa.

- Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku zastosował wobec 49-latka tymczasowy trzymiesięczny areszt - informuje kom. Anna Kamola z KWP w Lublinie.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Olsztyn. Piraci drogowi na al. Warszawskiej