Na Placu po Farze odbywają się także festiwale i koncerty

i

Autor: Karolina Szponar, ESKA Info.pl Na Placu po Farze odbywają się także festiwale i koncerty

Plac po Farze: Centrum spotkań mieszkańców i turystów

2015-09-09 16:06

W Lublinie są miejsca, do których nie trzeba zachęcać do odwiedzin. Tak jest z Placem po Farze. To jeden z najbardziej magnetyzujących punktów miasta. 

Niezależnie od pory dnia, pogody czy pory roku na lubelskiej farze zawsze można spotkać tłumy ludzi. Ta część, która po raz pierwszy widzi odbudowane podstawy dawnego kościoła farnego zachwyca się historią. Mieszkańcy przychodzą tu, aby spotkać się ze znajomymi czy odpocząć. Jednych i drugich niezmiennie zachwycają kamienice Starego Miasta.

Legenda mówi, że lubelskie ziemie zostały napadnięte przez Litwinów i Jaćwingów. Gdy Leszek Czarny się o tym dowiedział i przybył w okolice zastał wyłącznie spustoszenie. Zmęczony zasnął pod dębem na wzgórzu. We śnie ujrzał Michała Archanioła, który wskazał miecz i kazał pokonać napastników. Po przebudzeniu Leszek Czarny złożył ślubowanie, że w razie zwycięstwa w miejscu dębu zbuduje kościół.

Mury, na których odpoczywają lublinianie to wyeksponowane fundamenty XIII wiecznej świątyni. W bliskiej okolicy Placu można znaleźć równie reprezentacyjne punkty miasta, jak Trybunał Koronny, Zamek Lubelski czy staromiejskie kamienice.

Jakie miejsca na Starym Mieście lubicie najbardziej? Pokażcie punkty, które lubicie odwiedzać. Czekamy na Wasze maile lublin.eskainfo@grupazpr.pl