Lubelskie: BAT NA PIRATÓW drogowych. Policja uzbrojona w… DRONA! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-03-11 18:17

Dla piratów drogowych, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego i narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo idą coraz gorsze czasy. Policjanci już nie tylko strzelają do nich z „suszarki”, nagrywają na wideorejestrator podczas jazdy, ale patrzą na nich z góry. W Lublinie i okolicach drogówka patroluje drogi za pomocą drona! To nowy bat na piratów drogowych, którzy sądzą, że na drodze wolno im wszystko. Jak to działa?

To niewątpliwie nowość na polskich drogach. Policjanci w powietrzu? To nie byle co! – Od pewnego czasu policjanci ruchu drogowego mają do swej dyspozycji nowe narzędzie, jakim jest dron – mówi kom. Kamil Gołębiowski z KMP Lublin, podkreślając, że sprawdza się on znakomicie podczas służby. Kierowcy, którym nie po drodze z przepisami muszą mieć świadomość, że czyha na nich nowy sposób dyscyplinowania.

Zobacz też: DRON ściga piratów drogowych! Policjanci widzą wszystko z góry. REWOLUCJA na Lubelszczyźnie

Drony patrolują drogi w Lubelskiem

W środę policjanci z dronem pojawili się pod Bełżycami niedaleko Lublina. „Lotny” (dosłownie i w przenośni) patrol składa się z dwóch załóg. Dwaj funkcjonariusze obsługują drona – warte ponad 100 tys. zł supernowoczesne urządzenie z zamontowanymi czułymi kamerami – rozstawiając swe centrum dowodzenia na odkrytej przestrzeni, z dala od domów. Drugi zaś patrol stoi nieco dalej, już klasycznie przy drodze i zatrzymuje tych, których wyczyny zarejestrowała kamera drona.

Wielu z nich nie dowierza, że zostali złapani z powietrza, są naprawdę zaskoczeni – opowiadają policjanci. Oczywiście mają prawo obejrzeć swoje dokonania na filmie.