DRON ściga piratów drogowych! Policjanci widzą wszystko z góry. REWOLUCJA na Lubelszczyźnie

i

Autor: KWP Lublin

DRON ściga piratów drogowych! Policjanci widzą wszystko z góry. REWOLUCJA na Lubelszczyźnie

2021-03-09 9:38

Posypały się mandaty! Dron ściga piratów drogowych na Lubelszczyźnie. To prawdziwa rewolucja. Policjanci nie tylko kontrolują prędkość i patrolują trasy oznakowanymi i nieoznakowanymi radiowozami, ale też… widzą wszystko z góry. Lepiej jechać przepisowo, bo dron patrzy!

Bezzałogowy statek powietrzny, popularny dron, ściga piratów drogowych na Lubelszczyźnie. Nie sam, ale sterowany przez policjantów, którzy dzięki jego kamerze widzą wszystko z góry. Mając taką perspektywę od razu wiedzą, kto ignoruje przepisy. To rewolucja w walce z piratami drogowymi. Już posypały się mandaty.

Funkcjonariusze drogówki z powiatu ryckiego rozpoczęli pracę z użyciem drona. To był pierwszy raz, ale – jak zapowiadają mundurowi – na pewno nie ostatni. W to akurat nietrudno uwierzyć, bo wykorzystanie takiego urządzenia okazało się bardzo skuteczne. „Łowy” na krajowej „48” okazały się udane, posypały się mandaty.

Zobacz też: Zatopił NÓŻ w ciele kolegi. KRWAWA JATKA w gminie Ulan-Majorat. Szokująca reakcja ofiary

Dwójka pilotów drona i zamontowanej na nim kamery współpracowała z mundurowymi pracującymi bezpośrednio na drodze. Kierowcy, których wykroczenia zostały zauważone z powietrza, byli natychmiast zatrzymywani – tłumaczy st. asp. Radosław Żmuda z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

DRON ściga piratów drogowych! Policjanci widzą wszystko z góry. REWOLUCJA na Lubelszczyźnie

i

Autor: KWP Lublin

Na krajowej „48” posypały się mandaty. Dwie godziny pracy drona zaowocowały przyłapaniem kierowców, którzy popełnili sześć wykroczeń. Chodziło o nieprawidłowe wyprzedzanie, które z góry, z powietrza, widać jak na dłoni. Kierowcy zostali ukarani.

To pierwszy raz, gdy rycka policja korzysta z pomocy dronów, ale już planowane są kolejne akcje z jego użyciem – zapowiada Żmuda.

Do kierowców jednak apelujemy, by nie patrzyli w niebo, ale przed i wokół siebie. Najskuteczniejszym kluczem do tego, by nie zostać złapanym (czy to przez fotoradar, czy oko kamery drona) jest przecież przepisowa jazda.

Super Raport 08.03 (Goście: Waldemar Buda - wiceminister funduszy i pr, PiS oraz Joanna Senyszyn - Lewica), Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz