MKS Perła Lublin. Mistrzynie Polski przed nowym sezonem

i

Autor: Krzysztof Radzki CrissArt Photography

MKS Perła Lublin. Mistrzynie Polski przed nowym sezonem: odpoczynek, a wkrótce treningi

2019-07-11 7:27

Piłkarki ręczne MKS Perła Lublin po zakończonym sezonie odpoczywają. Mają chwilę na reset, spotkania z rodzinami i przyjaciółmi. Ale już za chwilę rozpoczną ciężkie treningi.

– Na razie jeszcze trwa błogi okres urlopowy, ale już powoli myśli wracają ku przygotowaniom do nowego sezonu – mówi Ewa Urtnowska, piłkarka MKS Perła Lublin. – Już za około dwa tygodnie zbieramy się znowu i rozpoczynamy przygotowania do nowego sezonu.

Na odpoczynek dziewczyny zdecydowanie zasłużyły. Zakończony sezon był dla nich bardzo dobry. A jak ich forma na kolejny?

– Na razie w ogóle nie mówimy o formie – mówi Valentina Nestsiaruk, piłkarka MKS Perła Lublin. – Odpoczywamy sobie całkowicie, relaksujemy się i troszeczkę resetujemy głowy, żeby przygotować się jak najlepiej i żeby z taką czystą głową wejść z do nowego sezonu. O formie na razie nie ma mowy. Będziemy szlifować ją w trakcie naszych przygotowań.

A jak takie przygotowania wyglądają?

– Coroczny okres przygotowawczy jest dla nas, sportowców, najcięższym czasem – mówi Urtnowska. – Będzie to dużo treningów na stadionie, na siłowni, na hali. Na pewno na początku będzie położony nacisk na budowanie motoryki, dopiero później będziemy się zgrywać taktycznie i budować formę.

Za niecałe dwa tygodnie, a dokładnie 22 lipca, piłkarki rozpoczną przygotowania do nowego sezonu.