Piłka nożna w piękniejszym wydaniu. Zdejmą szpilki i powalczą w Lublin Kick Balls! [GALERIA]

2016-06-18 9:50

To będą dwa dni ekstremalnych zmagań sportowych. Ten weekend upłynie pod znakiem kobiecej piłki nożnej. Rusza Lublin Kick Balls.

Boczne boisko Areny Lublin ugości 16 kobiecych klubów piłkarskich z całej Polski. Panie pokażą, że kobiecy futbol zasługuje na taką samą uwagę, jak piłka nożna w wykonaniu mężczyzn. Barw Koziego Grodu bronić będą Perły Lublin, AZS KUL oraz AZS Politechnika Lubelska. W szranki staną także drużyny  m.in. z Łodzi, Warszawy, Chełma czy Garbowa.

- Poziom kobiecego futbolu z roku na rok jest coraz wyższy, a sam turniej odbywa się nie na orliku, tylko na dużo większym stadionie z lepszą murawą – tłumaczy Izabela Durma z klubu Perły Lublin, który jest organizatorem imprezy.

Posłuchaj, co przygotowali organizatorzy Lublin Kick Balls. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

Zasady

Turniej Lublin Kick Balls zakończy się w niedzielę. Wszystkie mecze będą trwały po 20 minut. Przedział wiekowy zawodniczek jest dosyć szeroki – od 12. do 40. roku życia. Ekipy mogą wystawić po 5 zawodniczek w polu, jedna z pań będzie stała w bramce. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy – w pierwszej powalczą amatorki, w drugiej panie, które mają więcej doświadczenia.

Impreza na bocznym boisku Areny Lublin. Start dziś o 9.00, wstęp bezpłatny!