Pięć zakonnic zeszło na złą drogę. Nocna akcja koło Suśca

i

Autor: Pixabay.com Pięć zakonnic zeszło na złą drogę. Nocna akcja koło Suśca / zdjęcie ilustracyjne

Pięć zakonnic zeszło na złą drogę. Nocna akcja koło Suśca

2021-09-29 18:16

Grupa pięciu zakonnic zgubiła się na szklaku leśnym w Rezerwacie przyrody nad Tanwią w gminie Susiec. Gdy zaczęło się ściemniać, sytuacja robiła się coraz poważniejsza, dlatego siostry wezwały służby.

W poniedziałek, 27 września po godz. 20.00 doszło do niecodziennego zdarzenia. Policjanci szukali zakonnic w lesie! Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie od sióstr, które prosiły o pomoc. Co się stało? Jak się okazało, siostry zakonne zgubiły się w lesie na jednym ze szlaków w Rezerwacie przyrody Szumy nad Tanwią. Najpierw próbowały same odnaleźć właściwą drogę, by dotrzeć na parking leśny w Hucie Szumu, gdzie znajdował się ich samochód, jednak nie udało im się to. Zapadał zmrok, dlatego sytuacja robiła się coraz poważniejsza! Zakonnice zdecydowały się poprosić o pomoc i zadzwoniły do służb ratunkowych.

Zobacz też: Lublin: 26-latka chciała zabić?! Dźgała nożem. Horror na Tatarach

Na miejsce pojechali mundurowi. Poszukiwania zakończyły się sukcesem! Po około godzinie czasu udało się znaleźć zagubione zakonnice.

- Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do odnalezienia zaginionych. Poszukiwania w kompleksie leśnym w godzinach nocnych trwały około godziny. Dzięki sprawnie podjętym poszukiwaniom oraz znajomości topografii terenu przez policjantów z Suśca, zakonnice zostały odnalezione około godziny 21:00 i bezpiecznie odprowadzone na parking leśny - informuje sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska z KPP Tomaszów Lubelski.

"Zginęły, bo jechały trumną". Adwokat doprowadził do śmiertelnego wypadku, teraz szokuje