Piaski Szlacheckie: Dariusz S. przestrzelił głowę koledze?! Jest na wolności. Myśliwy zginął na polowaniu

i

Autor: KWP Lublin Piaski Szlacheckie: Dariusz S. przestrzelił głowę koledze?! Jest na wolności. Myśliwy zginął na polowaniu

Tajemnicza śmierć na polowaniu

Piaski Szlacheckie: Dariusz S. przestrzelił głowę koledze?! Jest na wolności. Myśliwy zginął na polowaniu

2022-08-31 8:28

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci przedstawiła prokuratura 49-letniemu myśliwemu, Dariuszowi S., który podejrzany jest o postrzelenie znajomego podczas polowania w Piaskach Szlacheckich (woj. lubelskie). 64-latek został postrzelony w głowę, gdy siedział już w samochodzie. Myśliwy, który – jak podejrzewają śledczy – przestrzelił głowę koledze, jest na wolności.

Do makabrycznego horroru na polowaniu doszło w piątek (26.08) w Piaskach Szlacheckich (pow. krasnostawski). Kilku kamratów postanowiło wieczorem postrzelać do zwierząt. Gdy już ruszali w drogę powrotną, jeden z nich ustrzelił, ale… swojego kolegę. 64-latek zginął po godz. 22.00.

Podczas polowania 64-letni mieszkaniec Zamościa został śmiertelnie postrzelony w głowę. Siedział w tym czasie w samochodzie na tylnej kanapie. W polowaniu brało udział jeszcze trzech mężczyzn, w tym 49-letni myśliwy – ustalili śledczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zabraknie jedzenia dla Polaków?! Ekspert ma druzgoczące zdanie

Śledczy przedstawili 49-letniemu Dariuszowi S. zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji – przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu, prok. Artur Szykuła. To oznacza, że mężczyzna, który pociągnął za spust, nie został aresztowany – wciąż jest na wolności.

Jedną ze wstępnych hipotez jest to, że sprawca miał celować do lisa, ale doszło do niekontrolowanego strzału w stronę pokrzywdzonego. Zastrzegam, że czynności są jeszcze w toku. Mamy też zabezpieczoną do badań broń, z której wystrzelono amunicję – przekazał Artur Szykuła.

Myśliwy zastrzelił kolegę? 64-latek nie żyje. 49-letni Dariusz S. jest na wolności

i

Autor: KWP Lublin Myśliwy zastrzelił kolegę? 64-latek nie żyje. 49-letni Dariusz S. jest na wolności

Sekcja zwłok postrzelonego 64-latka zaplanowana jest na najbliższy piątek (2.09). Za nieumyślne spowodowanie śmierci Dariuszowi S. grozi do pięciu lat więzienia. Czy to sprawiedliwa kara za pozbawienie kogoś życia?

Sonda
Jaką karę powinien ponieść myśliwy Dariusz S.?