LPNT zainwestował ponad 10 mln zł

i

Autor: CCO Public Domain, Pexels.com LPNT zainwestował ponad 10 mln zł

Park Naukowo Technologiczny zainwestował 10 mln zł w 20 młodych firm lokalnych!

2016-02-11 12:54

Wsparcie kapitałowe otrzymały najbardziej innowacyjne startupy. Lublinianie mają pomysł na design, lotnictwo, medycynę i nowe środki czyszczące!  

Do projektu zgłosiło się 316 pomysłów. Selekcja i przygotowanie trwały dwa lata. 40 firm startupowych współpracowało z doradcami, opracowywali biznes plany, poszukiwali inwestorów i prowadzili negocjacje – pisze Onet.pl

- O wsparciu kapitałowym decydowała innowacyjność, wskazanie niszy rynkowej dla wytwarzanych produktów bądź świadczonych usług oraz szansa na osiągnięcie sukcesu rynkowego. Wybrane zostały najbardziej obiecujące przedsięwzięcia – mówi prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego Tomasz Małecki.

Innowacyjny startup to...

Startupy zajmują się edukacją, mechatroniką, designem, biotechnologią i informatyką.

Wśród nowatorskich pomysłów są: oferowanie usług wzornictwa przez program rozpoznający emocje, szybkie wykrywanie zakażeń dzięki badaniom molekularnych, które przydać się mogą m.in. na podkładach samolotów. Są pomysły na środki czystości zmieniające myjnie w mini oczyszczalnie poprzez stworzenie środków do mycia, na bazie mikroorganizmów żywiących się zanieczyszczeniami. Spółki zajmują się projektowaniem mino robotów, budową sterowników i akcesoriów do drukarek 3D.

Wszystkie projekty znajdują praktyczne zastosowanie na lokalnym, krajowym i światowym.

Każda z 20 firm otrzymała od 50 do 800 tysięcy złotych.