Parczew: Okradł 2-letnie dziecko! „Smutek i łzy”. Kim trzeba być, by zrobić coś takiego?

i

Autor: KWP Lublin Parczew: Okradł 2-letnie dziecko! „Smutek i łzy”. Kim trzeba być, by zrobić coś takiego?

Szczyt bezczelności

Parczew: Okradł 2-letnie dziecko! „Smutek i łzy”. Kim trzeba być, by zrobić coś takiego?

2022-10-27 11:08

Widząc smutek i łzy 2-latki, nie mogli pozostać obojętni. Policjanci z Parczewa ruszyli tropem złodzieja, który maleńkiej dziewczynce ukradł jej ukochaną, różową hulajnogę. Zostawiła ją na moment, a po chwili już jej nie było. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby ograbić maleńkie dziecko? Finał tej historii wywoła uśmiech na niejednej twarzy.

Parczew. Spokojne miasteczko na Lubelszczyźnie stało się areną ohydnego czynu. Malutka bohaterka tej opowieści razem z rodzicami przyjechała na zakupy do drogerii przy ul. Kościelnej na swojej ukochanej, różowej hulajnodze. To wersja dla maluszków, bez żadnych sportowych udziwnień. Dla 2-latki ten malutki pojazd był jedną z ulubionych zabawek i znacznie lepszym sposobem na podróże z rodzicami niż jakiś wózek czy rowerek. Niestety, ktoś połakomił się na skarb dziewczynki i bezczelnie ukradł hulajnogę sprzed sklepu.

Bezczelna kradzież miała miejsce we wtorek (25.10). Rodzina wezwała policję. Mundurowi – funkcjonariusze o wielkich sercach i z bezgranicznym zamiłowaniem do prawa i porządku – ruszyli w teren. – Policjanci, widząc smutek i łzy małej właścicielki, ruszyli do poszukiwań hulajnogi – przyznaje sierż. szt. Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.

Poszukiwania skradzionej hulajnogi okazały się skuteczne. Pojazd został odnaleziony w lombardzie, gdzie za 50 złotych wystawił go złodziej. Kim jest ów złoczyńca bez serca? To 60-latek – dobrze znany lokalnym policjantom.

Tłumaczył, że znalazł hulajnogę przy kontenerach na śmieci i był pewny, że została tam porzucona – opisuje Semeniuk. – Prawda była jednak inna, ponieważ mężczyzna bezczelnie zabrał hulajnogę, kiedy rowerem przejeżdżał obok sklepu – wyjaśnia policjantka.

Za popełnione wykroczenie 60-latek został ukarany mandatem karnym, ale najważniejsze – jak mówią sami mundurowi z Parczewa – jest to, że hulajnoga wróciła do swojego prawowitego właściciela i ponownie sprawiła radość i wywołała uśmiech na twarzy 2-latki.

Policjanci przypominają jednocześnie prostą zasadę, o której niestety wciąż wiele osób zapomina, otóż… kradzież jest zła. Mundurowi przypominają, że w zależności od wartości skradzionego mienia sprawca może odpowiadać za przestępstwo lub wykroczenie. Kradzież jest wykroczeniem wówczas, gdy wartość skradzionej rzeczy nie przekracza 500 zł. Powyżej tej kwoty sprawca będzie odpowiadał za przestępstwo, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do pięciu lat.

Parczew: Okradł 2-letnie dziecko! „Smutek i łzy”. Kim trzeba być, by zrobić coś takiego?

i

Autor: KWP Lublin Parczew: Okradł 2-letnie dziecko! „Smutek i łzy”. Kim trzeba być, by zrobić coś takiego?
Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Zgroza w Zielonej Górze. Potrącił dwóch policjantów, bo chciał uniknąć kontroli