Pogranicznicy odkryli papierosy

i

Autor: NOSG Papierosy warte ok. 300 tys. zł podróżowały jako sprzęt elektroniczny

Papierosy w głośnikach. Celnikom coś nie grało...

2020-10-22 9:52

Transport sprzętu elektronicznego, przede wszystkim kolumn głośnikowych wjechał do Polski z Białorusi przez Małaszewicze. Odprawiającym sprzęt funkcjonariuszom coś jednak w jednym z kontenerów „nie grało“. Postanowili sprawdzić dokładniej i to był strzał w dziesiątkę. Pomiędzy setkami kartonów z elektroniką znaleźli także papierosy. Dokładnie 20753 paczki różnych marek o wartości blisko 300 tysięcy złotych.

Jak informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej towarem najczęściej zatrzymywanym przy próbach przemytu są papierosy, niejednokrotnie podrabiane. Wyobraźnia i pomysłowość przemytników nie ma natomiast granic. - Ostatnio funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG w Chełmie i lubelskiej KAS udaremnili przemyt papierosów ukrytych w kontenerze ze sprzętem elektronicznym.Funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola i Służby Celno-Skarbowej kontrolowali skład towarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski - mówi Sienicki.

Pogranicznicy odkryli papierosy

i

Autor: NOSG Nikt nie przyznał się do próby przemytu

Zgodnie z dokumentami przewozowymi w kontenerach znajdował się sprzęt elektroniczny (m.in. kolumny głośnikowe). - Tymczasem pomiędzy setkami kartonów z elektroniką funkcjonariusze znaleźli również pudła z papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Na pierwszy rzut oka opakowania towarów legalnych i nielegalnych niczym specjalnym się nie różniły, i tylko „wprawne oko” mogło wychwycić, że coś jest nie tak. Funkcjonariusze zdecydowali o szczegółowej rewizji całego kontenera. W sumie funkcjonariusze SG i KAS zabezpieczyli 20 753 paczki papierosów różnych marek o szacunkowej wartości rynkowej blisko 300 tys. złotych.Trwają teraz ustalenia, kto stoi za zorganizowaniem przemytu.

Dorota Gardias: Miałam koronawirusa, sąsiedzi omijają mnie szerokim łukiem.