Ostrów: Szczątki dziecka na polu? Przerażające odkrycie. Znaleźli czaszkę

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Ostrów: Szczątki dziecka na polu? Przerażające odkrycie. Znaleźli czaszkę

Makabryczna sprawa

Ostrów: Szczątki dziecka na polu? Przerażające odkrycie. Znaleźli czaszkę

2022-10-10 9:16

Przerażające odkrycie pod Chełmem. Podczas prac na polu znaleziono… ludzką czaszkę. Wieść gminna niesie, że to szczątki dziecka. Sprawę bada policja, prokuratura, a za chwilę zajmą się nią też biegli. To ich oceny będą kluczowe, bo pozwolą ocenić wiek zmarłej osoby, a być może także czas zgonu i przyczynę śmierci. Jaką tragiczną tajemnicę skrywa pole w Ostrowie?

To pole jak każde inne, takie, jakich niezliczone połacie ciągną się przez całą Lubelszczyznę. Ale to jednak właśnie tu, w Ostrowie (gm. Wojsławice, pow. chełmski) w piątek (7.10) znaleziono… ludzką czaszkę. Na szczątki natrafił mieszkający tam mężczyzna podczas prac polowych. O sprawie informuje Super Tydzień Chełmski.

Czaszka na polu. To szczątki dziecka?! Trwa śledztwo

Przerażające odkrycie na polu zmroziłoby najtwardszego. Kość znaleziona na polu w gminie Wojsławice została zabezpieczona. Rolnik, który znalazł szczątki, od razu zawiadomił służby. – Czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były pod okiem prokuratora z Krasnegostawu – informuje kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, cytowana przez Super Tydzień. – Czaszka została zabezpieczona i przekazana do zakładu medycyny sądowej – przekazała policjantka.

To właśnie badania biegłych będą kluczowe dla wyjaśnienia całej sprawy. Bo choć nie będzie to klasyczna sekcja zwłok, obejmująca całe ciało, to i tak może przynieść odpowiedzi na wiele pytań – o wiek zmarłej osoby, czas zgonu, a nawet przyczyny śmierci. Wieść gminna niesie, że to czaszka dziecka. Śledczy nie potwierdzają tych informacji, czekając na opinie biegłych. Być może kość jest pamiątką niedawnej i przerażającej zbrodni, a może śladem śmierci, która – choć tragiczna – zdarzyła się kilka pokoleń temu?

Śledztwo w sprawie makabrycznego odkrycia i przyczyn śmierci niezidentyfikowanej jak dotąd osoby, prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie.

Sonda
Wierzysz, że tę sprawę uda się wyjaśnić?
ARMIA PUTINA to PIJACY! Obierają ZIEMNIAKI i oglądają filmy