Cavaliada przyciągnęła tłumy

i

Autor: Adam Tykło, Radio ESKA Cavaliada przyciągnęła tłumy

Ostatni dzień najlepszego jeździectwa w Lublinie. Cavaliada 2016 [WIDEO, AUDIO]

2016-02-07 15:49

4 dni zmagań najlepszych zawodników dobiega końca. Na niedzielę, 7 lutego zaplanowano wielki finał imprezy. To ostatnia chwila, żeby dołączyć do wydarzenia.

O sile lubelskiej Cavaliady stanowią niewątpliwie zgromadzeni w hali Targów Lublin kibice. Ci od czwartku z zapartym tchem obserwują zmagania jeźdźców. Sobotnie zmagania rozgrywane były przy całkowicie wypełnionych trybunach.

Sobotnie zmagania rozpoczął dwufazowy konkurs małej rundy. Na starcie pojawiło się 74 zawodników- 22 dwóch z nich zakwalifikowało się do rozgrywki. Cel- 10 skoków na wysokość 120cm. Najszybciej parkur pokonała Olimpia Wołodkowicz na 15-letnim koniu Granit, co zagwarantowało jej zwycięstwo. Drugie miejsce zdobył Bartosz Goszczyński na 6-letniej klaczy Afira Z. Katarzyna Trojańczyk dosiadająca klaczy Valencia 88 uzyskała trzecią lokatę. 

Posłuchaj, co o zawodach mówią kibice i jeźdźcy. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

- Lubelska publiczność jest wyjątkowa. Muszę też bronić publiczności poznańskiej, która też spisała się. Kibice tutaj są świetni i mam nadzieję, że publiczność w Warszawie wzorem tej lubelskiej i poznańskiej będzie tak mocno dopingowała nas. Cavaliada w Lublinie jest przygotowana perfekcyjnie. Perfekcyjny obiekt, zawodnicy go chwalą, bo warunki na hali są bardzo dobre. Mam nadzieję powrócić tutaj za rok – mówi Paweł Warszawski z SJ Baborówko.

W jednym z najbardziej wyczekiwanych sobotnich startów- SPEED & MUSIC triumfował Wojciech Wojcianiec na koniu W NACCORD MELLONI. Drugi był Maksymilian Wechta na QUINCHELLA, trzeci Hubert Kierznowski i NEVER MIND 22. Patronat nad tym konkursem objęła ESKA.

Zmagania w Lublinie zakończy konkurencja ujeżdżania pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin. Początek zmagań o 16.45.