Opowieści z piwiarni w klimacie dawnej wsi. Ostatki w Skansenie [ZDJĘCIA]

2016-02-07 9:17

Od spacerów po sennym miasteczku, po spotkania w piwnicach. Muzeum Wsi Lubelskiej organizuje spotkanie na ostatki.

Po ekspozycji sali bufetowej oprowadzą kustosze - Grzegorz Miliszkiewicz i Halina Stachyra. Na tę okazję przywdziewają stroje z epoki – adekwatne do wystroju piwiarni.

Goście zasiądą przy stolikach w piwiarni z Siedliszcza. Czeka nie tylko pogadanka i pokazy, ale również quizy i zabawy związane z piwiarstwem.

W Skansenie będzie można powrócić do początków XX wieku i czasów II Rzeczypospolitej, aby dowiedzieć się jak wyglądały przygotowania do karnawału i poznać jego zwyczaje. Będzie też o obliczu karnawału w wymiarze środkowoeuropejskim, firmach niemieckich oferujących gotowe akcesoria karnawałowe, kotyliony, maski, lampiony a nawet reguły gier i pląsów kotylionowych na bale karnawałowe, załączane do sprzedawanych rekwizytów. Uczestnicy spotkań będą mogli poznać zabawy na kanwie tematów karnawałowych i kotylionowych, np. Taniec kotylionowy z tarczami księżycowymi na 6 par.

Lubelskie super maszyny czasów PRL? ZOBACZ, czym jeżdżono przed laty!

Formuła „Opowieści miasteczkowej piwiarni” jest o tyle wyjątkowa, że uczestnicy mogą w każdej chwili dołączyć i wyjść ze spotkania. W zależności od zainteresowanie tematyką można kontynuować spacer po ekspozycji skansenowskiej – lekko uśpionej, i zadumanej już, na progu przejścia karnawału w czas Wielkiego Postu.

Spotkanie „Opowieści miasteczkowej piwiarni” odbędzie się niedzielę, 7 lutego od godz. 12.00 do 14.30 w Muzeum Wsi Lubelskiej.