Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala

i

Autor: Antranias, CCO Public Domain, pixabay.com Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala

Opole Lubelskie: 5-latek na rowerku wjechał pod busa

2016-06-14 10:25

W niedzielę doszło do nieszczęśliwego wypadku. W Kluczkowicach mały chłopiec wykorzystał chwilę nieuwagi babci i wyjechał na ulicę wprost pod koła nadjeżdżającego busa.  

O zdarzeniu opolska policja została zawiadomiona o godz. 13.00. Jak się okazało 5-letni chłopiec jadący rowerkiem po ulicy został potrącony przez samochód. - Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że chłopcem w chwili zdarzenia opiekowała się babcia. Wykorzystując jej nieuwagę, malec wyjechał rowerkiem na ulicę. Nagle, powracający już na posesję 5 – latek gwałtownie skręcił w lewo i wjechał wprost pod koła przejeżdżającego Fiata Ducato – informuje Edyta Żur z opolskiej policji.

Chłopiec z licznymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Wciąż trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Jeśli okaże się, że opiekun swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla utraty życia lub zdrowia to grozi mu do 5 lat więzienia.

Uwaga na maluchy!

Policja apeluje o rozważną opiekę nad dziećmi. Maluchy narażone są na liczne niebezpieczeństwa, a nawet chwila nieuwagi można zakończyć się tragicznie.