OGROMNA burza w Puławach. Ściana deszczu, ulice zamieniły się w rzeki [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-06-22 17:32 AC

Potężna burza przeszła w poniedziałek nad Puławami na Lubelszczyźnie. Mieszkańcy miejscowości mówią o ścianie deszczu, która przetoczyła się nad miastem. Zalane są chodniki i ulice, niewykluczone że w okolicy dojdzie do podtopień.

Burza dotarła nad Puławy kilka minut po godzinie 15. Intensywny deszcz doprowadził do lokalnych podtopień, zalane są ulice i chodniki w mieście. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed nawałnicami na Lubelszczyźnie. 

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie w przypadku kumulacji opadów do 60 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie opublikowanym przez IMGW. 

Jak zaznacza Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie - ze względu na dynamiczną sytuację, ostrzeżenie może być przedłużane w oparciu o najnowsze dane obserwacyjne i prognostyczne. Możliwa jest też zmiana stopnia ostrzeżenia.

Na razie obowiązuje ono do godziny trzeciej nad ranem. Intensywne burze i ulewy przeszły też przez Małopolskę - w wielu miejscach doszło do groźnych podtopień i zalań.

Szacowanie strat po ulewach w Małopolsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj