Pikietujący byli dziś w Zamościu i Hrubieszowie

i

Autor: Marta Buczak, Radio ESKA Pikietujący byli dziś w Zamościu i Hrubieszowie

Ofiary molestowania przez zamojskiego duchownego chcą przeprosin [WIDEO, AUDIO] Pikieta przed zamojską kurią

2015-11-17 15:16

Kilkuosobowa grupa pikietowała dzisiaj w Zamościu i Hrubieszowie przeciwko pedofilii w kościele.  

Dziś przed zamojską kurią biskupią pojawili się przedstawiciele międzynarodowej organizacji SNAP i Fundacji „Nie lękajcie się”. W związku z wrześniowym skazaniem przez sąd zamojskiego duchownego zorganizowali protest. Chcą pomagać ofiarom nadużyć seksualnych.

Ksiądz Stanisław G. został oskarżony o molestowanie pięciu uczennic w jednej z podzamojskich szkół podstawowych. Duchowny już usłyszał wyrok – dwa lata wiezienia w zawieszeniu na pięć lat, ma też zakaz nauczania w szkole i sprawowania opieki nad małoletnimi.

Pikietujący domagają się przede wszystkim przeprosin ofiar i wytłumaczenia społeczności lokalnej, że dzieci nie były niczemu winne. - Żeby ktoś z przedstawicieli Kościoła przyjechał do tej parafii i wytłumaczył - mówi Marek Milewczyk, prezes Fundacji „Nie lękajcie się”.

Szczegóły zdarzenia zna Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

Pikietujący chcieli porozmawiać z przedstawicielami zamojskiej kurii biskupiej, ale dzisiaj im się to nie udało. Jedynie zaproponowano im spotkanie z biskupem w innym terminie.

Przedstawiciele organizacji skupiających ofiary nadużyć seksualnych z Zamościa pojechali do Hrubieszowa. Teraz będą pikietować przed parafią, do której został przeniesiony ks. Stanisław G.  

Zobacz jak wyglądała pikieta przez zamojską kurią

Pikiet przed zamojską kuriąOfiary molestowania przez zamojskiego duchownego chcą przeprosin. Dziś odbyła się pikieta przed zamojską kurią

Posted by ESKA INFO Lublin on 17 listopada 2015