Odstrzał dzików w lasach. Zginą setki tysięcy zwierząt. Uważajcie podczas spacerów!

2019-01-04 11:56
Odstrzał dzików w lasach. Zginą setki tysięcy zwierząt. Uważajcie podczas spacerów!
Autor: zdjęcie ilustracyjne; pixabay.com/tomkevicius Odstrzał dzików w lasach. Zginą setki tysięcy zwierząt. Uważajcie podczas spacerów!

Styczniowe weekendy w Polskich lasach mają być czasem... masowego odstrzału dzików! Może zginąć nawet 200 tys. zwierząt. Powód? Walka z afrykańskim pomorem świń.

Choroba, w skrócie nazywana ASF, jest bardzo groźna dla trzody chlewnej. I dla hodowców, którzy notują gigantyczne straty finansowe. Na razie nie znaleziono skutecznego sposobu walki z afrykańskim pomorem świń.

Receptą ma być... odstrzał dzików w lasach. To one przenoszą groźną chorobę. Myśliwi mają polować na zwierzęta w weekendy, a akcja ma objąć cały kraj.

Odstrzał prawdopodobnie będzie skupiony na wschodnich województwach, w tym na Lubelszczyźnie – to m.in. w naszym regionie problem z ASF jest bardzo poważny.

Serwis OKO.press dotarł do dokumentów Polskiego Związku Łowieckiego, które informują o planach odstrzału zwierząt. Polowania mają się odbywać w trzy weekendy stycznia: 12-13, 19-20 i 26-27 stycznia 2019 r.

>>> Tragiczna śmierć zakonnika z Lublina. Piotr Hejno zginął we francuskich Alpach

>>> Lublin: Ile pieniędzy dać księdzu po kolędzie i jak przygotować się na wizytę? [WIDEO]


„Polowanie na dziki w Polsce coraz bardziej przypomina eksterminację całego gatunku: można zabijać przez cały rok, również lochy w ciąży i warchlaki (młode)” – alarmuje OKO.press. I przywołuje opinie ekspertów, którzy przekonują, że... odstrzał dzików wcale nie zwalczy problemu ASF.

Uważajcie podczas spacerów!

Nie znamy dokładnego obszaru ani dat przeprowadzenia polowań. Jak wynika z informacji OKO.press – mogą odbywać się w całym kraju przez trzy kolejne weekendy. Uważajcie na siebie podczas podróży i weekendowych spacerów po lasach i okolicach!

>>> Lubelskie: Przedstawiciele tych zawodów bez problemu znajdą pracę w 2019!

>>> Niedziele handlowe w 2019 r.: Kiedy sklepy będą otwarte? [HARMONOGRAM]

Zobacz WIDEO!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE