WORD W Biłgoraju to wciąż tylko plany. Być może niedługo zostaną zrealizowane

i

Autor: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie WORD W Biłgoraju to wciąż tylko plany. Być może niedługo zostaną zrealizowane

Nowy WORD na Lubelszczyźnie: Biłgoraj szuka placówki. Kiedy otwarcie? [AUDIO]

2016-03-22 11:18

Samorządy są jednoznaczne. Prace trwają, tak samo jak poszukiwania. Zamojski WORD utworzy swoją córkę.  

Czy w Biłgoraju też można będzie zdawać egzamin na prawo jazdy? Coraz bliżej takiego rozwiązania. Uchwała samorządu wojewódzkiego w tej sprawie już jest. Organizacją placówki zajmie się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu.

- Z ustaleń wynikało, że miasto ma przygotować plac i budynek, który my byśmy dzierżawili – wyjaśnia zastępca dyrektora ds. egzaminowania Zbigniew Kubina – My jako WORD mieliśmy wyposażyć w odpowiednie urządzenia pojazdy egzaminatorów. Sam Biłgoraj jako miasto spełnia wszystkie wymogi do tego, aby tam egzaminy były prowadzone. W tej chwili czekamy na obiecane obiekty, żeby można było się wprowadzić. Myślę, że zasadnym byłoby, aby te egzaminy były tam prowadzone – dodaje Kubina.

Posłuchaj jakie plany są na WORD w Biłgoraju. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

Są plany, by powiatowa Organizacja Ligi Obrony Kraju przekazała Wordowi w dzierżawę swój budynek. Ostatecznej decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma. Na razie Biłgorajski LOK rozmawia o tym z władzami miasta i urzędem marszałkowskim w Lublinie. Zamojski WORD deklaruje, że po przekazaniu infrastruktury jest w stanie w ciągu miesiąca zorganizować tam miejsce do egzaminowania kierowców.