Pani major pochodzi z Janowa Lubelskiego

i

Autor: screen Nowa TV Pani major pochodzi z Janowa Lubelskiego

Nowy rzecznik MON! Piękna major jest z Lubelszczyzny [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

2017-04-07 10:41

Ministerstwa Obrony Narodowej ponownie ma rzecznika prasowego. Od czwartku jest nim, pochodząca z Lubelszczyzny mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Resort obrony nie miał rzecznika prasowego od początku lutego. Wówczas ze strony internetowej MON zniknęło nazwisko Bartłomieja Misiewicza. Od tamtego czasu obowiązki rzecznika pełnił Oddział Mediów Centrum Operacyjnego MON.

Kim jest nowy rzecznik?

Mjr Pęzioł-Wójtowicz pełni służbę w wojsku od 2005 r. jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Następnie dowodziła plutonem zmechanizowanycm w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu. Później służyła jako oficer prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu, młodszy specjalista w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych MON, Sekretariacie MON, a po jego przekształceniu – w Centrum Operacyjnym MON. Od 8 marca 2016 r. była pełnomocniczką resortu ds. wojskowej służby kobiet.

Wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie ukończyła stosunki międzynarodowe – dyplomację. Była także stypendystką Uniwersytetu w Antwerpii. Skończyła podyplomowe studia z zakresu służby zagranicznej oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Pochodzi z Janowa Lubelskiego, ma 36 lat.

Zobacz materiał przygotowany przez reporterów Nowa TV: