Zmiana cen biletów Intercity, TLK

i

Autor: PKP Zmiana cen biletów Intercity, TLK

Nowy cennik biletów w pociągach TLK i IC

2015-12-14 18:28

Od 13 grudnia w pociągach TLK i IC zmieniły się ceny biletów. 22 strefy kilometrażowe zastąpiła taryfa zbudowana z 75 proporcjonalnych części. Na zmianach najbardziej skorzystają pasażerowie jeżdżący na krótkich odcinkach.  

Od niedzieli ceny biletów zostały bardziej dopasowane do faktycznie pokonywanej odległości. Maksymalna różnica w cenie pomiędzy kolejnymi strefami ma wynieść 2 zł zamiast aktualnych 11 zł. 

- Dla większości naszych klientów nowy podział będzie oznaczać obniżkę lub zachowanie dotychczasowej opłaty. Odczują to szczególnie pasażerowie podróżujący na krótszych trasach. Na tych odcinkach ceny spadną średnio nawet o 19 procent - mówi Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity. 

Zmiany na krótkich połączeniach wpłynęły również na podwyżkę cen biletów na dłuższych trasach. Przewoźnik podniósł średnią cenę od 2 do 11 procent. Zmian w cenniku unikną pasażerowie planujący podróże z wyprzedzeniem. Wystarczy kupić bilet z kilkudniowym wyprzedzeniem aby otrzymać rabat odpowiadający zmianie w cenniku.

Z kolei do połowy grudnia przewoźnik chce wprowadzić nowy rodzaj biletu – bilet bliskomiastowy. Obowiązującą opłatę za przejazd na trasie do 40 km zastąpi nowy cennik zbudowany z sześciu stref. Tym samym za przejazd na najkrótszym odcinku (do 14 km) pasażer zapłaci nie 13  a 7 zł. Od 15 do 17 km bilet będzie kosztował  8 zł i kolejno o każdą złotówkę więcej w przedziałach 18-20, 21-25, 26-30, 31-35 km.