Nowi policjanci w Lublinie i regionie. Prawie 50 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

i

Autor: KWP Lublin Nowi policjanci w Lublinie i regionie. Prawie 50 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

Nowi policjanci w Lublinie i regionie. Zobacz ich zdjęcia! [GALERIA]

2022-01-11 8:36

Nowi policjanci w Lublinie i regionie. Złożyli ślubowanie i odebrali legitymacje służbowe. W całym województwie do służby powołano prawie 50 funkcjonariuszy. 13 z nich złożyło uroczyste ślubowanie w Lublinie, a inni w swoich komendach powiatowych. – W całym 2021 roku do służby w naszym garnizonie wstąpiło 162 policjantów – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Zobacz zdjęcia ze ślubowania nowych policjantów z Lubelszczyzny.

Nowi policjanci w Lublinie i regionie. Prawie 50 nowych funkcjonariuszy ma lubelska policja. 13 z nich złożyło właśnie uroczyste ślubowanie i odebrało legitymacje służbowe w Lublinie. Pozostali – w jednostkach powiatowych na terenie całego region, gdzie będą pracować. – Z uwagi na obostrzenia wynikające z panującej epidemii, ślubowania przyjętych do służby stróżów prawa mają skromniejszy charakter i odbywają się w macierzystych jednostkach – tłumaczy mł. asp. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Nowi policjanci w Lublinie i regionie. Zobacz zdjęcia ze ślubowania w Lublinie!

Szeregi lubelskiej policji powiększyły się właśnie o 49 nowych funkcjonariuszy. Zostali przyjęci jeszcze w grudniowym naborze, a teraz rozpoczną pracę w Lublinie i komendach powiatowych w całym województwie lubelskim. – Wśród tej grupy mundurowych jest 25 mężczyzn i 24 kobiety. W całym 2021 roku do służby w naszym garnizonie wstąpiło 162 policjantów – informuje Karbowniczek.

Zobacz też: Annopol. Ciało mężczyzny obok domu. Zostawił otwarte drzwi i zniknął

Piękna i niebezpieczna! Policjantka z opolskiej drogówki mistrzynią MMA

Młodych funkcjonariuszy powitał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, nadinsp. Artur Bielecki. Z rąk przełożonego otrzymali legitymacje służbowe. Teraz rozpoczną pracę, o jakiej marzyli. Żeby dostać się do policji, musieli przejść niełatwą drogę i nieźle się wykazać. – Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje – wylicza Kamil Karbowniczek. I jednocześnie zachęca kolejnych chętnych do włożenia munduru do przystąpienia do procedury kwalifikacyjnej.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?