Nowa metoda oszustów! 85-latek z Opola Lubelskiego stracił 14 tysięcy

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Arcaion Nowa metoda oszustów! 85-latek z Opola Lubelskiego stracił 14 tysięcy

Bezczelna kradzież

Nowa metoda oszustów! 85-latek z Opola Lubelskiego stracił 14 tysięcy

2022-07-11 8:34

Nie tylko przez telefon czy internet, ale też „na żywo”. Oszuści wciąż robią wszystko, co mogą, by sięgnąć po nieswoje pieniądze. Ich nowa metoda zaczyna się od… rozmieniania pieniędzy. Właśnie w takiej błahej i niepozornej sprawie zgłosiła się do staruszka z Opola Lubelskiego młoda kobieta. Chwilę później mężczyzna był już uboższy o 14 tysięcy złotych! Jak działają oszuści?

Opole Lubelskie. Oszustwo i bezczelna kradzież w biały dzień! To było spokojne, piątkowe (8.07) popołudnie na osiedlu przy ul. Puławskiej. Do siedzącego na ławce przed blokiem 85-latka podeszła młoda kobieta, która zwróciła się do seniora po imieniu i zapytała, czy rozmieni jej pieniądze. Staruszek zgodził się i oświadczył, że pieniądze ma w domu. Poszli tam razem.

Senior nie krył się z tym, gdzie trzyma pieniądze. Szukał ich przy młodej kobiecie, chcąc damie w opresji. Pod ręką miał banknoty stuzłotowe, a ona potrzebowała akurat tych o wartości 50 zł. 85-latek postanowił poszukać mniejszych nominałów w drugim pokoju… Nie przejmował się tym, że w jego domu stoi obca kobieta, której przecież w ogóle nie zna…

Kobieta, wykorzystując nieuwagę seniora, wyszła z mieszkania, zabierając wszystkie pieniądze. Gdy 85-latek wrócił do pokoju, kobiety już nie było. Okazało się, że z mieszkania seniora zniknęły również pieniądze w kwocie 14 tysięcy złotych – relacjonuje podkom. Sabina Piłat-Kozieł z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Gen. Mieczysław Cieniuch: Słowa Putina kierują się na konflikt nuklearny

Mundurowi szukają teraz młodej nieznajomej i skradzionych pieniędzy 85-latka. Ich odnalezienie nie będzie jednak łatwe. Proszą też o kontakt tych, którzy mogli zostać oszukani w podobny sposób, albo widzieli piątkowe wydarzenia na osiedlu przy ul. Puławskiej w Opolu Lubelskim. Wszelkie informacje, które mogą pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy, można przekazywać – także anonimowo – do Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim – numer telefonu 47 812 22 10 albo dzwoniąc na 112.

Apelujemy do rodzin osób starszych, w tym mieszkających samotnie. Rozmawiajmy z naszymi bliskimi, aby nie wpuszczali do swoich mieszkań osób, których nie znają – pod żadnym pretekstem – prosi Piłat-Kozieł.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą napaści lub kradzieży?