Noc Muzeów 2019 w Lublinie. DARMOWE ZWIEDZANIE w sobotę, 18 maja

i

Autor: pixabay.com/CC0/frolicsomepl Noc Muzeów 2019 w Lublinie. DARMOWE ZWIEDZANIE w sobotę, 18 maja

Noc Muzeów 2019 w Lublinie. DARMOWE ZWIEDZANIE w sobotę, 18 maja [LISTA MIEJSC, PROGRAM]

2019-05-17 12:37

Lublin przyłącza się do kolejnej edycji Nocy Muzeów! To doskonała okazja, by za darmo odwiedzić najważniejsze ekspozycje, wystawy i instytucje kultury w mieście. Zobaczcie program!

W muzeum na Zamku Lubelskim możecie zwiedzić m.in. Kaplicę Trójcy Świętej w godz. od 18.00 do północy (ostatnie wejście o godz. 23.00). Baszta Zamkowa też będzie czynna do północy. Na dziedzińcu możecie ułożyć „Unię Lubelską” Jana Matejki w formie puzzli.

>>> Rozliczyłeś PIT w Lublinie? Masz szansę na nagrodę. Ruszyła loteria!


Atrakcje znajdziecie też w oddziałach Muzeum Lubelskiego: Muzeum Historii Miasta Lublina w Bramie Krakowskiej, Dworku Wincentego Pola, Muzeum Czechowicza i muzeach w Nałęczowie. Szczegóły na stronie internetowej: muzeumlubelskie.pl.

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprosiło na bezpłatne, wieczorne zwiedzanie (18 maja, w godz. 18.00-20.00). W piątek (17 maja) skansen zapraszał na „Nocne Bajania”. Zapraszał, bo wejściówki rozeszły się jak świeże bułeczki i już są niedostępne.

Noc Muzeów także w Ogrodzie Botanicznym UMCS (od godz. 18.00), ale tu także brakuje już biletów.

W Państwowym Muzeum na Majdanku też nie zabraknie okazji do poznawania historii – nie w nocy, ale w dzień, 18 maja. Przez cały dzień kiermasz książek i dzień otwarty w poszczególnych działach PMM. Szczegóły programu znajdziecie m.in. na stronie wydarzenia na Facebooku.

>>> Intensywne opady i burze! IMGW ostrzega mieszkańców Lubelszczyzny

>>> Za nami Juwenalia 2019! Organek i Kult na finałowym koncercie [ZDJĘCIA]


W Muzeum KUL oprowadzanie kuratorskie po tamtejszej ekspozycji – o godz. 18.30, 20.30 i 22.30. Wystawę możecie zobaczyć w godz. 18.00-24.00. Szczegóły: muzeum.kul.pl.

W Noc Muzeów włącza się też Galeria Labirynt – możecie zwiedzić aktualne wystawy i włączyć się w wydarzenia specjalne! Program znajdziecie na: labirynt.com.

>>> MKS Perła Lublin po raz 21. mistrzem Polski! Wygrana ze Startem Elbląg [ZDJĘCIA]
 

Zobacz WIDEO!

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE