Niewęgłosz: Podróż z dwójką małych dzieci zakończona w rowie. Tłumaczenie kobiety mija się z prawdą

i

Autor: Policja Lubelska Niewęgłosz: Podróż z dwójką małych dzieci zakończona w rowie. Tłumaczenie kobiety mija się z prawdą

Niewęgłosz: Podróż z dwójką małych dzieci zakończona w rowie. Tłumaczenie kobiety mija się z prawdą

2021-06-21 16:36

Niebezpieczne zdarzenie w miejscowości Niewęgłosz (woj. lubelskie). 38-latka podróżowała razem z dwójką małych dzieci. W pewnym momencie pojazd wylądował w rowie. Ustalenia policjantów są wstrząsające. Kobieta wykazała się kompletną nieodpowiedzialnością.

Do wypadku doszło w niedzielę (20 czerwca) po południu w miejscowości Niewęgłosz w pow. radzyńskim. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 38-letnia mieszkanka gminy Ostrówek zjechała do rowu, gdzie doszło do dachowania samochodu. Funkcjonariuszom tłumaczyła, że podczas sięgania po telefon straciła panowanie nad kierownicą.

- Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia kierująca była w stanie nietrzeźwości, w organizmie miała ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto przewoziła w aucie dwójkę małych dzieci w wieku 2 lat i 5 miesięcy – podał w komunikacie asp. Piotr Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Prokuratura przedstawiła kobiecie zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za zarzucany czyn grozi do pięciu lat więzienia. 38-latka odpowie również za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

- Musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata - dodał asp. Piotr Mucha.

Wariacki, nocny rajd w Grudziądzu. Kierująca BMW była pijana jak smok