Naga kobieta medytuje i uprawia jogę. Szokujący widok w centrum Lublina

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/rauschenberger Naga kobieta medytuje i uprawia jogę. Szokujący widok w centrum Lublina

Zaskakujące!

Naga kobieta medytuje i uprawia jogę. Szokujący widok w centrum Lublina

2022-09-05 14:20

Całkowicie naga kobieta – niemająca na sobie absolutnie skrawka materiału, taka, jak ją Pan Bóg stworzył – medytuje i uprawia jogę. Siedzi po turecku i oczyszcza umysł… Szokujący widok w centrum Lublina, na ruchliwym skrzyżowaniu na miasteczku akademickim. To tylko obraz na ścianie, ale i tak przyciąga wzrok i wywołuje ogromne emocje. Czy taki obrazek w sercu Lublina to coś dobrego, czy złego?

Ten widok może zaskoczyć wiele osób – co do tego nikt nie ma wątpliwości. A czy taki obrazek się komuś podoba? Sztukę należy interpretować samemu – jedni przyklasną, a inni będą krytykować. Jedno jest pewne: obok tej pracy wielu osobom ciężko będzie przejść obojętnie i nawet nie spojrzeć na nagą joginkę.

Obraz namalowany na murze kładki nosi nazwę „Lewitacja”. I faktycznie, naga kobieta unosi się nad chodnikiem, oczyszczając umysł w pozycji charakterystycznej dla medytacji. Autorem street artu jest Krzysztof „Żbik” Rubach, który w swoich dziełach nie stroni od nagości.

To jest trochę kwestia normalizowania nagości i może trochę odseksualizowania. Zwykle to są scenki, które pokazują zwykłe rzeczy, tylko na golasa. Staram się, żeby moi bohaterowie byli pokazywani bez podtekstu erotycznego, choć wiadomo, że dla niektórych taki kontekst będzie – tłumaczy autor w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

Lublin ma już czwartego koziołka. Tak wygląda LuCeK.

To „Żbik” stworzył kundelka z ul. Narutowicza i głowę oraz psa z ul. Złotej na Starym Mieście w Lublinie. Wśród jego prac – które można oglądać w wielu miastach – wiele to właśnie nadzy ludzie, uchwyceni w codziennych, prozaicznych sytuacjach czy czynnościach.

Sonda
Podoba Ci się ta praca?