Myśliwy

i

Autor: SHUTTERSTOCK Myśliwy

Myśliwy postrzelił człowieka. 64-latek zmarł. Eugeniuszowi grozi więzienie

2022-04-27 15:39

Do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej wpłynął akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu Eugeniuszowi S., który podczas polowania postrzelił innego myśliwego. Po dwóch dniach ranny mężczyzna zmarł. Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi do 5 lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu Eugeniuszowi S., którego oskarża o nieumyślne spowodowanie śmierci. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Do zdarzenia doszło w listopadzie 2021 roku podczas polowania na terenie kompleksu leśnego w gminie Rokitno w powiecie bialskim. 56-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego oddał niekontrolowany strzał z broni myśliwskiej, raniąc innego myśliwego. 64-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie po dwóch dniach zmarł.

Jeleń zaatakował czeskich myśliwych i... ukradł im broń

- Eugeniuszowi S. zarzucono, że w trakcie polowania nie zachowywał ostrożności wymaganej w danych okolicznościach, a jednocześnie, będąc świadomym istniejącego zagrożenia i mogąc je przewidzieć, nieumyślnie postrzelił Wojciecha O. z broni typu sztucer. Tym samym spowodował u niego obrażenia ciała, które spowodowały jego zgon – poinformowała PAP zastępca prokuratora rejonowego w Białej Podlaskiej Mariola Sidorowska. Za zarzucany czyn grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Czytaj też: Wsadzili 12-latka do bagażnika i wywieźli. Zgotowali chłopcu piekło! Zgroza w Chełmie

Sonda
Czy popierasz polowanie na zwierzęta przez myśliwych?