Mundurowi do szczepień! W Lublinie ruszyła akcja szczepień służb mundurowych (ZDJĘCIA, WIDEO)

2021-03-25 16:32

Ponad 2500 policjantów z Lubelszczyzny zostanie zaszczepionych przeciwko Covid-19 w najbliższych kilku tygodniach. Dotyczy to także funkcjonariuszy innych służb mundurowych, takich jak Straż Pożarna, Straż Graniczna, Straż Miejska oraz Krajowa Administracja Skarbowa. W czwartek, 25-ego marca ruszyły szczepienia w szpitalu MSWiA przy ul. Grenadierów w Lublinie. Mundurowi szczepieni są preparatem firmy Astra Zeneca.

Jak przystało na dowódców, przykład swoim podkomendnym dali przedstawiciele kierownictwa poszczególnych służb. Akcję szczepień koordynują policjanci. Aby przebiegała sprawnie, szczepienia będą odbywać się do późnych godzin wieczornych oraz w weekendy. To olbrzymie przedsięwzięcie, tylko policjantów jest bowiem ponad 2500. Będą szczepieni w ośmiu punktach na terenie województwa lubelskiego. - To policjanci, którzy codziennie wychodzą do służby. Mają kontakt z osobami, które potencjalnie są zagrożone. Bardzo się więc cieszymy, że przystępujemy do tych szczepień - mówił przed tym, jak sam przyjął zastrzyk z preparatem insp. Artur Bielecki, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

Strzegą bezpieczeństwa, teraz sami także będą bezpieczni. W Lublinie zaczęły się szczepienia służb mundurowych

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA w Lublinie zaszczepił się nie tylko on, ale i wielu innych funkcjonariuszy. - W kwietniu powinniśmy zaszczepić funkcjonariuszy pierwszą dawką. Zgodnie z wytycznymi producenta, po 12 tygodniach powinni oni przyjąć drugą dawkę - zdradza założenia planu szczepień Jarosław Ostrowski, dyrektor szpitala.