Most na Bystrzycy: Wybierz jego kolor! [WIZUALIZACJE]

2016-02-10 17:47

Teraz to lublinianie mogą zdecydować jakiego kolory będzie nowy most na Bystrzycy. Do wyboru są: czerwony, granatowy i szary. Głosowanie trwa przez miesiąc.

Prace trwają

Budowa ul. Muzycznej rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Aktualnie trwa stabilizacja gruntu. Palownice wbiły już 2000 z 7400 betonowych pali. Resztę powinny wbić do końca miesiąca. Wtedy rozpocznie się kolejny etap, czyli roboty mostowe. Nawet w marcu może rozpocząć się wzmacnianie terenu w miejscach, gdzie później oprze się konstrukcja mostu. Zaczną się też prace przy kanalizacji deszczowej od rzeki w kierunku ul. Narutowicza. Kanalizacja ta będzie odwadniała rejon skrzyżowania z ul. Nadbystrzycką i ul. Głęboką. Wtedy też będą zaczynać się prace związane z przebudową gazociągów i wodociągu. 

Wybierz kolor mostu

Mieszkańcy mogą ocenić trzy propozycje. Rada Kultury Przestrzeni poddała lublinianom projekty, według których most ma kolor naturalnego betonu, a elementy stalowe: czerwone, granatowe lub szare.

Miasto czeka na opinie do końca lutego, a zgłaszać je można na adresmuzyczna@lublin.eu. Rada Kultury Przestrzeni rekomenduje wybór wariantu pierwszego, czyli mostu w kolorze naturalnego betonu z czerwonymi elementami stalowymi. 

Wartość inwestycji to blisko 42 miliony złotych.