Nastolatkowie brutalnie zamordowali rodziców nastolatka

i

Autor: Michał Serkiz, Radio ESKA Nastolatkowie brutalnie zamordowali rodziców nastolatka

Mordercy z Rakowisk: Rok po zabójstwie rodziców usłyszeli wyrok [RELACJA Z SĄDU, AUDIO]

2015-12-04 13:52

Zamordowali w brutalny sposób, bo rodzice chłopaka nie pozwolili im się spotykać. Zuzanna M. i Kamil N. dziś, kolejny już raz staną przed sądem. Prawdopodobnie to już ostatnia rozprawa.

AKTUALIZACJA, godz. 12.54

Młodzi mordercy Zuzanna M. i Kamil N. za brutalne zabójstwo rodziców nastolatka usłyszeli wyrok 25 lat więzienia. Na poczet kary sąd zaliczył im obecnie odbyty areszt od 13 grudnia 2014 roku do 4 grudnia 2015r.  

Para może ubiegać się o warunkowe zwolnienie nie wcześniej niż po 20 latach spędzonych w więzieniu.

Mimo brutalnego morderstwa nastolatkowie nie usłyszeli wyroku dożywocia. Sąd stwierdził, że oboje działali z premedytacją, lecz kara dożywocia jest dla osób nie rokujących na poprawę. Ponadto za niższym wyrokiem przemawiał ich wiek. Mordercy zabijając rodziców chłopaka byli w wieku 18 lat, a wtedy kształtuje się osobowość człowieka.

Sąd stwierdził także, że u Kamila nie ma cech osoby, zależnej od drugiej osoby. U Zuzanny biegli nie stwierdzili choroby psychicznej, a jej sprawność intelektualną ocenili na bardzo wysokim poziomie. Z przeprowadzonych badań i analiz wynika, że Zuzanna M. ma osobowość narcystyczną.

........

AKTUALIZACJA, godz. 11.06

Obrońca Zuzanny M. w mowie końcowej powołał się na brak autorytetu i osoby ojca. Według jego oceny młoda morderczyni jest osobą emocjonalnie porzuconą, zaś Kamil był dla niej całym światem. Obrońca twierdzi, że chłopak nie został zmanipulowany, lecz dokonał świadomego wyboru.

.........

AKTUALIZACJA, godz. 10.55

Według obrońcy Kamila nie zaplanował on tej zbrodni. Gdyby był mózgiem tej operacji, zamordowałby rodziców przed ukończeniem 18 lat. Zbrodnia została popełniona dwa dni po uzyskaniu pełnoletności (w sprawie nieletnich nie można orzec dożywocia).

Obrońca wniósł o karę pozbawienia wolności w dolnej granicy.

Swoją mowę końcową rozpoczyna obrońca Zuzanny M.  

.........

AKTUALIZACJA, godz. 10.42

Sąd nie uwzględnił wniosku o wyłącznie jawności mów końcowych.

Obecnie trwają mowy końcowe. Prokurator wnosi o dożywocie dla dwójki młodych morderców. Według obrońcy Kamila, chłopak zabił rodziców, ale również jest ofiarą. Został zmanipulowany przez Zuzannę M. Dziewczyna dawała mu narkotyki, a podobno on sam o tym nie miał pojęcia. Według obrońcy Kamila N, biegli stwierdzili, że był on jedynie „cieniem” Zuzanny powielając jej zachowania.  

.......

AKTUALIZACJA, godz. 9.56

Złożony został wniosek o wyłącznie jawności mów końcowych, który także rozpatrywany jest niejawnie.

......

Dziś najprawdopodobniej usłyszymy wyrok w sprawie morderców z Rakowisk

i

Autor: Michał Serkiz, Radio ESKA Dziś najprawdopodobniej usłyszymy wyrok w sprawie morderców z Rakowisk

Dziś w Sądzie Okręgowym obie strony wygłoszą mowy końcowe. Młodzi mordercy mogą spędzić resztę życia za kratami.

W grudniu zeszłego roku Kamil N. i jego dziewczyna Zuzanna M. zadali kilkanaście ciosów nożami rodzicom chłopaka. Mimo, że oboje przyznali się do winy ich sprawa ciągnęła się przez prawie rok. Były zeznania świadków, którzy podkreślali negatywny wpływ Zuzanny na Kamila oraz ekspertyzy psychiatrów. Biegli stwierdzili, że w chwili popełnienia morderstwa oboje byli poczytalni.

Szczegóły sprawy zna Michał Serkiz, reporter Radia ESKA. 
 

W sprawie nie zostały już przedstawione żadne wnioski dowodowe, wyrok może zapaść jeszcze dziś.

Tragedia w Rakowiskach wydarzyła się w nocy z 12 na 13 grudnia ubiegłego roku.

→ Morderstwo w Rakowiskach: Ostatni świadkowie i wnioski zostały złożone w listopadzie ←