Niemal połowa zbadanych absolwentów szkół wyższych z regionu deklaruje, że gdyby mieli jeszcze raz aplikować na studia, nie wybraliby już tego samego kierunku. Wsparciem w takich sytuacjach służą doradcy zawodowi.
– Doradców znajdziemy m.in. w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Wspierają oni także zainteresowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przy lubelskim OHP, a także w szkołach – mówi Grażyna Gwiazda, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie.
Oprócz stałych dyżurów, ze wsparcia doradców można korzystać np. podczas targów edukacyjnych lub dni drzwi otwartych w szkołach na terenie całego województwa. Pomogą oni w określeniu predyspozycji zawodowych, wskażą też cechy i umiejętności premiowane na rynku pracy.
>>> Rośnie liczba wypadków w rolnictwie. Inspektorat Pracy wraz z Policją przestrzegają dzieci przed niebezpieczeństwem! [AUDIO]
Doradztwo zawodowe jest bezpłatne i dostępne także dla osób, które nie zarejestrowały się w urzędzie pracy.
Posłuchaj, gdzie w regionie można skorzystać z doradztwa zawodowego i jakie niesie korzyści! O szczegółach mówi Grażyna Gwiazda, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie.