Zabił jej córkę i groził, że ona będzie następna. Po wyjściu z więzienia przyjechał do Polski

2021-08-02 9:30

Zabiję cię - te słowa ponurej przysięgi znajdowały się w każdym liście wysyłanym do mieszkanki Kraśnika (woj. lubelskie) przez pochodzącego z Macedonii Agima S. (41 l.). Słał je z więzienia, gdzie trafił po tym, jak na terenie Austrii brutalnie zamordował swą partnerkę, a córkę kraśniczanki. Kiedy po wyjściu zza krat został deportowany do swego kraju, zmienił nazwisko i pojawił się w Polsce…

Macedończyk szybko pokazał oblicze nieobliczalnego tyrana. W styczniu 2005 r. brutalnie zabił Polkę. - Wcześniej miał już krew na rękach. Walczył w wojnie bałkańskiej - dowiadujemy się nieoficjalnie.

Austriacki sąd skazał Agima S. na 20 lat więzienia. - Po odbyciu 2/3 kary wyszedł na wolność i został deportowany do Macedonii - informuje kom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

Już zza krat, nękał mieszkającą w Kraśniku rodzinę swojej ofiary. Poprzysiągł im zemstę za to, że nie pozwalają mu na kontakty z dzieckiem. - Zabiję cię - pisał do matki Magdaleny T. Robił to także po wyjściu z więzienia. Na szczęście mieszkający w Kraśniku bliscy zmarłej nie uznali tego za ponury żart. Zaalarmowali policję.

Powstanie Warszawskie. Teresa Stanek z Szarych Szeregów: "Cały świat niech usłyszy krzyk walczącej Warszawy".

Agim S. zmienił nazwisko i pojawił się w Polsce, wtedy na jego trop wpadli śledczy. - Został zatrzymany na terenie Śląska przy udziale kontrterrorystów z Katowic, a następnie został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku. 41-latek został tymczasowo aresztowany Pomimo wielu lat od zabójstwa, groził matce zamordowanej kobiety. Istniała obawa, że zrealizuje swoje groźby - dodaje kom. Andrzej Fijołek. Mariusz Mucha