Mieszkanie Plus w Lublinie. Rząd wybuduje bloki przy Krochmalnej? Kto skorzysta?

2019-07-03 8:27
Mieszkanie Plus w Lublinie
Autor: pixabay.com/MichaelGaida

Rządowy projekt Mieszkanie Plus będzie realizowany w Lublinie. Plany zakładają budowę dwóch bloków przy ul. Krochmalnej. Kolejne powstaną w Świdniku.

W Lublinie w ramach programu Mieszkanie Plus ma powstać 220 mieszkań. W Świdniku – ponad 100. Kto będzie mógł się do nich wprowadzić?

Mieszkanie Plus w Lublinie

Dwa bloki w ramach programu Mieszkanie Plus miałby powstać w Lublinie przy ul. Krochmalnej. Każdy z nich miałby mieć sześć kondygnacji, które w sumie pomieszczą 220 mieszkań.

Trwają procedury, które mają doprowadzić do realizacji rządowego programu w Lublinie. Ile to potrwa? Na razie nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Jeśli inwestycja otrzyma niezbędne finansowanie, to może wystartować jeszcze w tym roku.

Mieszkanie Plus w Świdniku

Na pewno w tym roku rozpocznie się budowa bloków w ramach Mieszkania Plus w podlubelskim Świdniku. Tam powstanie 108 mieszkań o średniej powierzchni 50 mkw. To będą dwa trzypiętrowe bloki – wyrosną przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota”.

Urząd Miasta stworzył ankiety, adresowane do przyszłych najemców „Mieszkań Plus”, w których pyta o ich preferencje.

Mieszkanie Plus – Lubelskie

PFR Nieruchomości, który realizuje rządowy program, poinformował, że na Lubelszczyźnie analizowanych jest w sumie 12 potencjalnych lokalizacji, a ich potencjał wynosi w sumie 1,2 tys. mieszkań. Pierwsze z nich powstały już w Białej Podlaskiej.

Na czym polega rządowy program Mieszkanie Plus? Młode rodziny mogą ubiegać się o mieszkania z opcją najmu lub najmu z dojściem do własności. Do tego dopłaty do comiesięcznego czynszu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE