seniorzy

i

Autor: pixabay.com

Oszust poszukiwany

Miał potrącić kobietę w ciąży. Ukradł ponad 60 tysięcy złotych

2023-01-18 13:11

To była tylko chwila nieuwagi i małżeństwo seniorów straciło oszczędności swego życia. Do 85-letniej kobiety zadzwoniła osoba podająca się za jej wnuka. Mężczyzna przedstawił dramatyczną wersję wydarzeń, z której wynikało, że potrącił on kobietę w ciąży i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Małżeństwo oddało ponad 60 tysięcy złotych.

Policja po raz kolejny apeluje o zwiększenie czujności, bo oszuści cały czas próbują wykorzystać naszą łatwowierność. Niestety, przekonała się o tym para seniorów z Lublina, która straciła oszczędności swojego życia. Do 85-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który podał się za jej wnuczka i przekazał jej dramatyczną historię, z której wynikało, że potrącił kobietę w ciąży. Jak twierdził, potrzebował pieniędzy na adwokata. Niczego niepodejrzewająca kobieta wraz ze swoim mężem przygotowała paczkę z pieniędzmi - łącznie było to ponad 60 tysięcy złotych. Po chwili do mieszkania seniorów zapukał oszust, który odebrał pieniądze i zniknął. - Poszukujemy sprawców i ponawiamy apel o ostrożność w kontaktach z osobami, które proszą nas o pieniądze. Czujność i ograniczone zaufanie może uchronić nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić oszczędności - czytamy na stronie lubelskiej policji.

Mafia "wnuczków" rozbita. Wielka akcja policji, 5 zatrzymanych za oszustwa i narkotyki
Sonda
Oszustwo w internecie. Czy spotkałeś się z próbą wyłudzenia pieniędzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE