Makabryczna śmierć. Szedł bez odblasków po ciemnej drodze. Śmiertelne potrącenie w Głusku Dużym Kolonii

i

Autor: KWP Lublin Makabryczna śmierć. Szedł bez odblasków po ciemnej drodze. Śmiertelne potrącenie w Głusku Dużym Kolonii

Tragiczny wypadek

Makabryczna śmierć. Szedł bez odblasków po ciemnej drodze. Śmiertelne potrącenie w Głusku Dużym Kolonii

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności śmiertelnego potrącenia, do którego doszło w poniedziałek (7 listopada) po godz. 17.00 w woj. lubelskim. 69-letni pieszy został potrącony na nieoświetlonej drodze. Mundurowi badają sprawę i błagają o więcej ostrożności!

Do tego śmiertelnego potrącenia doszło na drodze wojewódzkiej numer 824 w Głusku Dużym Kolonii (gmina Karczmiska). Mężczyzna zginął na miejscu.

Policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem 28-latek jadąc drogą wojewódzką numer 824 w kierunku Opola Lubelskiego, poza terenem zabudowanym potrącił znajdującego się na jezdni 69-latka. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia pieszy nie posiadał odblasków – informuje asp. szt. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący VW był trzeźwy. – Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które wyjaśni szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku – dodaje Żur.

Policjanci po raz kolejny apelują o większą wyobraźnię i rozwagę. – Znajdując się na jezdni należy zachować szczególną ostrożność. Bezwzględnie korzystajmy z odblasków zwłaszcza w terenie niezabudowanym oraz w miejscach słabo oświetlonych. Przypominamy, że zgodnie z art. 11 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu – przypomina rzeczniczka opolskich policjantów. Odblaski muszą także nosić piesi prowadzący poboczem rower, skuter, motocykl czy wózek. Używanie odblasków jest niezwykle istotnie nie tylko, gdy jest ciemno, czyli rano i wieczorem, ale również podczas opadów deszczu. Ważne jest ich umieszczenie na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Wtedy odblaski będą dobrze widoczne dla kierowców.

Sonda
Nosisz odblaski wychodząc po zmroku?
Pieszy bez odblasków jest niewidoczny! Nagranie mówi wszystko