Mecz otwarcia EURO 2017 w Lublinie! Światowa piłka na Arenie

2016-06-20 11:49

Piłkarskie potęgi zagrają w Lublinie - dwa mecze Polaków, w tym mecz otwarcia zobaczymy już za rok na lubelskiej Arenie.  

Lublin jest jednym z miast goszczących piłkarskie Mistrzostwa Europy do lat 21. Działacze UEFA na konferencji w Krakowie poinformowali, że trzy spotkania grupowe Mistrzostw odbędą się w Lublinie.

Prezydent odebrał umowę na wykorzystanie stadionu Arena Lublin w czasie EURO 2017. - Mecz otwarcia z udziałem reprezentacji Polski w Lublinie! – poinformował Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Oprócz pierwszego meczu mistrzostw reprezentacja Polski rozegra u nas także swój drugi mecz grupowy. Damy naszym zawodnikom doskonałe warunki i jestem pewny, że Arena wypełni się do ostatniego miejsca – zapowiada prezydent.

Mistrzostwa Europy to ogromne wyróżnienie dla Lublina, EURO będzie jednym z głównych sportowych obchodów 700-lecia miasta.

- EURO 2017 to najważniejsza piłkarska impreza po tegorocznych mistrzostwach Europy we Francji. To wstęp do wielkie kariery dla wielu doskonałych zawodników. Na poprzednich EURO do lat 21 grały tak wielkie, obecne gwiazdy, jak Petr Cech, Thiago Alcantara, czy Harry Kane - przypomina Giorgio Marchetti, dyrektor ds. rozgrywek Europejskiej Unii Piłkarskiej UEFA.

Młodzieżowe EURO rusza 16 czerwca przyszłego roku.. Oprócz Lublina mecze odbędą się w Warszawie, Bydgoszczy, Krakowie, Kielcach, Gdyni i Tychach. Mecze finałowy rozegrany będzie w Krakowie.