Matka skoczyła do rzeki ratować syna. 10-latek nie żyje. Trwają poszukiwania kobiety

i

Autor: Policja Lublin Matka skoczyła do rzeki ratować syna. 10-latek nie żyje. Trwają poszukiwania kobiety

Tragedia nad rzeką

Matka skoczyła do rzeki ratować syna. 10-latek nie żyje. Trwają poszukiwania kobiety

2023-01-02 14:46

Na środę zaplanowano sekcję zwłok 10-letniego chłopca, którego w piątek wyłowiono z rzeki Wieprz niedaleko Lubartowa (woj. lubelskie). Nadal trwają poszukiwania jego 36-letniej matki.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 10-latka, którego w stanie głębokiej hipotermii wyłowiono w piątek z Wieprza niedaleko Lubartowa. Pomimo udzielonej pomocy chłopiec zmarł w szpitalu. - Sekcję zwłok 10-latka zaplanowano na środę. Trwają poszukiwania 36-letniej matki chłopca – przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Śledczy przesłuchali świadków, którzy usłyszeli wołanie o pomoc i ruszyli ratować tonących.

Tragedia w woj. lubelskim. Nie żyje 10-letnie dziecko, które wpadło do rzeki Wieprz

W poniedziałek policjanci i strażacy wznowili poszukiwania 36-letniej matki chłopca. Do nieszczęśliwego wypadku doszło ok. godz. 14 w piątek (30.12) w miejscowości Chlewiska niedaleko Lubartowa. Policja ustaliła, że kobieta ratowała dziecko, które wpadło do rzeki. Jeden ze świadków próbował im pomóc, lecz sam opadł z sił. Po półtorej godziny służby wydobyły z wody 10-letniego chłopca, który następnie trafił do szpitala. W sobotę policja przekazała, że dziecko zmarło pomimo udzielonej pomocy.

Tragedia na oblodzonym chodniku. Nie żyje 38-latek. Dzień po chodnik został posypany grubą warstwą piachu