Tragiczny wypadek

Tragiczny wypadek w woj. lubelskim. 21-letni Mateusz pędził bez zapiętych pasów. Wypadł z auta przez szybę [ZDJĘCIA]

2023-09-28 8:07

Kiedy w Nowodworze, dużej wsi położonej pod Rykami na Lubelszczyźnie gruchnęła wieść, że w wypadku samochodowym zginął Mateusz G. (+21 l.) wiele osób nie dowierzało, bo Mati był świetnym kierowcą. W to, że sam przyczynił się do swej śmierci nie zapinając pasów wierzyć nie chciał już nikt, bo chłopak "miał benzynę zamiast krwi" i wiedział doskonale jak się zachować...

Co się stało? Tajemnicę swojego zachowania młody mężczyzna zabrał ze sobą na tamten świat. - Uwielbiał motoryzację, uwielbiał jazdę autem. Szybko, ale bez szaleństw - opowiada jego znajomy. Razem uczyli się w jednej szkole na mechanika samochodowego. - Szybko, ale na pewno w pasach - dodaje. Feralnego poranka nie zrobił tego. Długa, dobrej jakości i idealnie prosta droga między Nowodworem i Ułężem wiedzie przez las, wzdłuż płotu po byłej jednostce wojskowej. Kusi, aby przycisnąć. Niestety, młody kierowca najpewniej uległ namiętności, jaką jest szybka jazda. Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę przed 5 rano.

- Kierujący oplem z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi powiatowej i wjechał w drzewo, podróżował sam - informuje nadkom. Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie. Niestety młody mężczyzna zginął na miejscu zdarzenia. Jego ciało zostało odnalezione poza samochodem.

Czytaj też: Rodzice stracili jedynego syna. 15-letni Patryk zginął na motocyklu. W gminie żałoba

Mateusz G. nie miał zapiętych pasów i po zderzeniu wypadł z auta przez szybę. Czy uratowałyby mu życie, gdyby je zapiął? Na to pytanie także nie ma odpowiedzi. Mężczyzna spoczął w grobie w rodzinnym Nowodworze opłakiwany przez rodziców, siostrę, dziadków i rzeszę przyjaciół.

Śmiertelny wypadek na autostradzie A2
Sonda
Czy młodzi kierowcy jeżdżą mniej rozważnie niż starsi kierujący?