Luzowanie obostrzeń na Lubelszczyźnie. Co otworzą najpierw? Rząd znosi obostrzenia [LISTA]

2021-04-21 15:47 Marek Targoński
koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Luzowanie obostrzeń na Lubelszczyźnie. Rząd powoli znosi ograniczenia i restrykcje wprowadzone w związku z trzecią falą pandemii koronawirusa w Polsce. Województwo lubelskie jest pierwsze w kolejce do zakończenia lockdownu i poluzowania obostrzeń? Lubelszczyzna jest jednym z województw o niskim wskaźniku nowych zakażeń. Rząd zdecydował się na regionalizację obostrzeń. Tam, gdzie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza, ograniczenia i zakazy będą obowiązywały najdłużej. Co otworzą najpierw? Kiedy całkowity koniec lockdownu w Polsce? Kiedy otworzą fryzjerów, galerie handlowe, szkoły i hotele na Lubelszczyźnie? Jakie są najnowsze decyzje dotyczące obowiązujących obostrzeń?

Luzowanie obostrzeń na Lubelszczyźnie. Po środowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego minister zdrowia ogłosił nowe restrykcje związane z trwającą pandemią COVID-19 w Polsce. Co otworzą najpierw? Jakie branże w woj. lubelskim będą mogły znowu działać i obsługiwać klientów? Rząd ogłosił, w jakiej kolejności zamierza znosić obostrzenia. Zobacz, co zmieni się w ostatnim tygodniu kwietnia, a co dopiero w maju. Jak będzie przebiegało luzowanie obostrzeń na Lubelszczyźnie? Kiedy możemy spodziewać się otwarcia fryzjerów, salonów kosmetycznych, galerii handlowych, dużych sklepów, restauracji i hoteli w województwie lubelskim? Kiedy zniknie obowiązek noszenia maseczek i pojawi się możliwość organizacji wesel i pierwszych komunii? Te pytania zadają sobie niemal wszyscy mieszkańcy regionu. W środę, 21 kwietnia, na część z nich poznajemy odpowiedź w czasie konferencji prasowej ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Sprawdź szczegóły luzowania obostrzeń na Lubelszczyźnie.

Luzowanie obostrzeń na Lubelszczyźnie. Co otworzą najpierw?

Rząd utrzymał obostrzenia w woj.: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim, opolskim. W pozostałych wraca nauka hybrydowa w szkołach. Od 26 kwietnia wracają też fryzjerzy i salony kosmetyczne.

Co dalej? Jakie obostrzenia zostaną zniesione w kolejnych krokach i etapach odmrażania gospodarki? Rząd ogłosi plany na maj dopiero tuż przed majówką. Konkretne informacje mają zostać przekazane w środę, 28 kwietnia.

Na terenie pięciu województw utrzymane zostają wszystkie obostrzenia. W pozostałych 11 regionach – rząd luzuje obostrzenia.

Zdecydowaliśmy się na łagodzenie obostrzeń w 11 województwach w kraju. Od 26 kwietnia będzie to m.in. otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także częściowy powrót dzieci z klas 1-3 do szkół (w trybie hybrydowym). Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone – informuje w swoim komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

Zmiany, jakie mają obowiązywać w poszczególnych regionach w maju, zostaną ogłoszone za tydzień, w środę, 28 kwietnia – zapowiedział minister zdrowia. Dopiero wówczas dowiemy się, co dalej: z weselami, dużymi sklepami, restauracjami czy hotelami.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE