Kiedy luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Ważna decyzja! Regionalizacja obostrzeń

2021-04-21 15:40 Marek Targoński
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Kiedy luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? To pytanie zadają sobie setki tysięcy osób – niemal codziennie. Mieszkańcy Lubelszczyzny czekają na otwarcie restauracji, hoteli, fryzjerów, kosmetyczek, szkół czy galerii handlowych. Kiedy możemy na to liczyć? Kiedy nastąpi luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Ważna decyzja w tej sprawie zapadła w środę, 21 kwietnia 2021 r. Rząd chce wprowadzić regionalizację obostrzeń, a więc tempo znoszenia zakazów i restrykcji będzie różne w poszczególnych województwach. W regionach, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza, obostrzenia zostaną na dłużej. W innych regionach jest duża szansa na zmiany. Pierwsze z nich już zapowiedziano. Co zostanie otwarte? Jak będzie wyglądała regionalizacja obostrzeń na Lubelszczyźnie? Kiedy luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Śledź z nami najważniejsze informacje i decyzje rządu ws. obostrzeń w Lubelskiem.

Kiedy nastąpi luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Rząd chce wprowadzić regionalizację obostrzeń i ograniczeń wprowadzonych w związku z trwającą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19 w Polsce. Rząd podjął ważne decyzje: dotyczące ostatniego tygodnia kwietnia i tego, co ma nas czekać w maju. Kiedy możemy spodziewać się luzowania obostrzeń w woj. lubelskim? Ważne decyzje w tej sprawie zapadły podczas środowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. Po nim aktualne informacje o nowych obostrzeniach ogłosił na konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski. Najważniejsze pytanie, które zadają sobie mieszkańcy Lublina i Lubelszczyzny, brzmi: kiedy luzowanie obostrzeń? Regionalizacja obostrzeń ma sprawić, że regiony o najniższej transmisji wirusa i z mniejszą liczbą zakażeń będą pierwsze w kolejności do znoszenia obostrzeń i ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19. Co i kiedy zostanie odblokowane? Co i kiedy będzie otwarte?

Kiedy luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Ważna decyzja!

W środę, 21 kwietnia, przed południem rozpoczęło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera. Po nim, po południu ogłoszono nowe obostrzenia.Rząd zamierza wprowadzić regionalizację obostrzeń, restrykcji, zakazów i ograniczeń koronawirusowych. Transmisję z konferencji prasowej ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, transmitujemy na żywo w naszym serwisie – poniżej i na SE.pl.

Kiedy luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Najważniejsze informacje ogłaszane przez rząd w środę, 21.04 możesz śledzić na żywo w naszej relacji na SE.pl: Konferencja Adama Niedzielskiego. Luzowanie obostrzeń koronawirusowych. Co postanowił rząd? [RELACJA NA ŻYWO].

Kiedy luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Ważna decyzja! Regionalizacja obostrzeń

Widzimy spadek liczby zakażeń we wszystkich regionach – tłumaczy minister zdrowia, Adam Niedzielski. Najlepiej jest na Podlasiu, Podkarpaciu czy na Warmii i Mazurach. Szef MZ przyznał, że wprowadzając regionalizację, ocenia też obłożenie szpitali, walczących ze skutkami pandemii.

Rząd utrzymał obostrzenia w woj.: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim, opolskim. W pozostałych jedenastu wraca nauka hybrydowa w szkołach. Od 26 kwietnia wracają też fryzjerzy i salony kosmetyczne.

Zdecydowaliśmy się na łagodzenie obostrzeń w 11 województwach w kraju. Od 26 kwietnia będzie to m.in. otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także częściowy powrót dzieci z klas 1-3 do szkół (w trybie hybrydowym). Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone – informuje w swoim komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

Zmiany, jakie mają obowiązywać w poszczególnych regionach w maju, zostaną ogłoszone za tydzień, w środę, 28 kwietnia – zapowiedział minister zdrowia. Dopiero wówczas dowiemy się, co dalej: z weselami, dużymi sklepami, restauracjami czy hotelami.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE