Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Kiedy luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Ważna decyzja! Regionalizacja obostrzeń

2021-04-21 15:40

Kiedy luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? To pytanie zadają sobie setki tysięcy osób – niemal codziennie. Mieszkańcy Lubelszczyzny czekają na otwarcie restauracji, hoteli, fryzjerów, kosmetyczek, szkół czy galerii handlowych. Kiedy możemy na to liczyć? Kiedy nastąpi luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Ważna decyzja w tej sprawie zapadła w środę, 21 kwietnia 2021 r. Rząd chce wprowadzić regionalizację obostrzeń, a więc tempo znoszenia zakazów i restrykcji będzie różne w poszczególnych województwach. W regionach, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza, obostrzenia zostaną na dłużej. W innych regionach jest duża szansa na zmiany. Pierwsze z nich już zapowiedziano. Co zostanie otwarte? Jak będzie wyglądała regionalizacja obostrzeń na Lubelszczyźnie? Kiedy luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Śledź z nami najważniejsze informacje i decyzje rządu ws. obostrzeń w Lubelskiem.

Kiedy nastąpi luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Rząd chce wprowadzić regionalizację obostrzeń i ograniczeń wprowadzonych w związku z trwającą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19 w Polsce. Rząd podjął ważne decyzje: dotyczące ostatniego tygodnia kwietnia i tego, co ma nas czekać w maju. Kiedy możemy spodziewać się luzowania obostrzeń w woj. lubelskim? Ważne decyzje w tej sprawie zapadły podczas środowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. Po nim aktualne informacje o nowych obostrzeniach ogłosił na konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski. Najważniejsze pytanie, które zadają sobie mieszkańcy Lublina i Lubelszczyzny, brzmi: kiedy luzowanie obostrzeń? Regionalizacja obostrzeń ma sprawić, że regiony o najniższej transmisji wirusa i z mniejszą liczbą zakażeń będą pierwsze w kolejności do znoszenia obostrzeń i ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19. Co i kiedy zostanie odblokowane? Co i kiedy będzie otwarte?

Kiedy luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Ważna decyzja!

W środę, 21 kwietnia, przed południem rozpoczęło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera. Po nim, po południu ogłoszono nowe obostrzenia.Rząd zamierza wprowadzić regionalizację obostrzeń, restrykcji, zakazów i ograniczeń koronawirusowych. Transmisję z konferencji prasowej ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, transmitujemy na żywo w naszym serwisie – poniżej i na SE.pl.

Kiedy luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Najważniejsze informacje ogłaszane przez rząd w środę, 21.04 możesz śledzić na żywo w naszej relacji na SE.pl: Konferencja Adama Niedzielskiego. Luzowanie obostrzeń koronawirusowych. Co postanowił rząd? [RELACJA NA ŻYWO].

Kiedy luzowanie obostrzeń w woj. lubelskim? Ważna decyzja! Regionalizacja obostrzeń

Widzimy spadek liczby zakażeń we wszystkich regionach – tłumaczy minister zdrowia, Adam Niedzielski. Najlepiej jest na Podlasiu, Podkarpaciu czy na Warmii i Mazurach. Szef MZ przyznał, że wprowadzając regionalizację, ocenia też obłożenie szpitali, walczących ze skutkami pandemii.

Rząd utrzymał obostrzenia w woj.: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim, opolskim. W pozostałych jedenastu wraca nauka hybrydowa w szkołach. Od 26 kwietnia wracają też fryzjerzy i salony kosmetyczne.

Zdecydowaliśmy się na łagodzenie obostrzeń w 11 województwach w kraju. Od 26 kwietnia będzie to m.in. otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także częściowy powrót dzieci z klas 1-3 do szkół (w trybie hybrydowym). Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone – informuje w swoim komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

Zmiany, jakie mają obowiązywać w poszczególnych regionach w maju, zostaną ogłoszone za tydzień, w środę, 28 kwietnia – zapowiedział minister zdrowia. Dopiero wówczas dowiemy się, co dalej: z weselami, dużymi sklepami, restauracjami czy hotelami.