Lublin: „10” zmieniła się w trolejbus. Będzie inny numer linii? Trwa głosowanie

2019-08-23 8:09 Olka Mazur
Lublin: „10” zmieniła się w trolejbus. Będzie inny numer linii? Trwa głosowanie
Autor: Janusz Jakubowski [flickr; CC BY 2.0]

Czy popularna linia po elektryfikacji ma się nazywać tak samo, czy inaczej? Zdania są podzielone. Zarząd Transportu Miejskiego zapytał więc mieszkańców.

W związku z tym, że dotychczasowy autobus linii numer 10 stał się trolejbusem, powstało pytanie: czy pozostawić wcześniejszą numerację linii, czy zmienić na liczbę powyżej 150 – jak to się zwyczajowo przyjęło w przypadku lubelskich trolejbusów. Pasażerowie mogą odpowiadać w ankiecie.

– Dostępna jest na naszej stronie internetowej – mówi Justyna Góźdź, rzecznik lubelskiego ZTM.  Pasażerowie mogą wyrazić swoją opinię czy numer 10 zmienić na jeden z numerów trolejbusowych. Ten nowy to numer 150. Głosowanie potrwa do 31 sierpnia i po zakończeniu ankiety podejmiemy decyzję w którym kierunku zmiana nastąpi.

Dodatkowo pasażerowie mogą wskazać swoją autorską propozycję.

Czekamy na opinie pasażerów w tym temacie – dodaje Góźdź. Będziemy się starali brać pod uwagę wyniki ankiety, na pewno będzie to dla nas sugestia. Na pewno będziemy analizować te głosy, także pod kątem tego, czy osoby, które zagłosowały są stałymi pasażerami, czy tylko takimi sporadycznie korzystającymi z komunikacji miejskiej. Dlatego prosimy, aby przy wypełnianiu ankiety wskazywać numer karty biletu elektronicznego, czy też adres e-mail, który uwiarygadnia nam osobę, która oddaje głos w takiej ankiecie.

Ewentualna zmiana numeru linii nr 10 będzie możliwa od października. Dodatkowo po zakończeniu ankiety w sprawie „dziesiątki”, ZTM chce też przeprowadzić podobne głosowanie dotyczące linii nr 19, która także jest obsługiwana przez trolejbusy.