Przedszkolanka przez trzy lata nie będzie mogła pracować w z dziećmi

i

Autor: AthenA-gRace, Public Domain, athena-grace.deviantart.com Przedszkolanka przez trzy lata nie będzie mogła pracować w z dziećmi

Lublin: Znęcała się nad przedszkolakami. Usłyszała wyrok

2015-10-07 10:59

Biła i wyrywała włosy, wyznała że jest alkoholiczką. Teraz przez trzy lata nie będzie mogła pracować z dziećmi. 

6 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. To wyrok dla 66-letniej Małgorzaty M. przedszkolanki z Lublina. Kobieta pracując w przedszkolu nr 69 w Lublinie dotkliwie skarciła ze złe zachowanie dwie dziewczynki. Wszystko wydarzyło się 18 grudnia 2013 roku. Jednej z nich naderwała ucho i wyrwała włosy, drugą uderzyła w rękę. W trakcie rozprawy, kobieta przyznała że jest alkoholiczką.

- Na konkretnie stawiane pytania co do zdarzeń odpowiedziała: „Nie kwestionuję, tak istotnie mogło być” - powiedziała sędzia Marcelina Kasprowicz – Przyjmując taką postawę pani oskarżonej sąd uznał iż potwierdza ona zaistnienie zdarzeń, które zostały przedstawione w akcie oskarżenia i nie kwestionuje swojej winy.

Jak wyrok argumentuje sędzia? Posłuchaj materiału Michała Serkiza, reportera Radia ESKA.

Chcesz pomagać chorym czy ubogim? Sprawdź jak dołączyć do ekipy Centrum Wolontariatu

Poza karą sześciu więzienia w zawieszeniu Małgorzata M. nie będzie mogła przez 3 lata wykonywać zawodu. Ojciec jednej z dziewczynek będzie odwoływał się od wyroku – chce by przedszkolanka dożywotnio nie mogła pracować z dziećmi.