Lublin. Zgotowali sobie piekło w sylwestra! Poparzona 66-latka i 65-latka w szpitalu

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Wybuch butli z gazem w kamienicy przy ul. Drewnianej w Lublinie. 66-latka i 65-latek zostali poparzeni, zdj. ilustracyjne

Lublin. Zgotowali sobie piekło w sylwestra! Poparzona 66-latka i 65-latka w szpitalu

2022-01-01 11:37

Wybuch butli z gazem w kamienicy przy ul. Drewnianej w Lublinie. Informacja o eksplozji trafiła do tamtejszej straży pożarnej w sylwestra przed godz. 21. Na miejscu okazało się, że w wyniku wypadku poparzone zostały dwie osoby przebywające w tym czasie w jednym z mieszkań budynku: 66-letnia kobieta i 65-letni mężczyzna. Obydwoje zabrała karetka pogotowia.

Lublin. Zgotowali sobie piekło w sylwestra! Poparzona 66-latka i 65-latka w szpitalu

Butla z gazem wybuchła w jednym z mieszkań kamienicy przy ul. Drewnianej w Lublinie. Do zdarzenia doszło w sylwestra przed godz. 21 - straż pożarna otrzymała informację o eksplozji dokładnie o 20.51. Na miejscu wypadku pojawiły się 3 zastępy PSP - w sumie 13 funkcjonariuszy - którzy znaleźli poparzonych: 66-letnią kobietę i 65-letniego mężczyznę. Obydwoje trafili pod opiekę załogi karetki pogotowia i trafili do szpitala. Prawdopodobnie zostali przetransportowani do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. Jak informuje straż pożarna w Lublinie, wstępną przyczyną wybuchu butli z gazem była jej niewłaściwa eksploatacja. Szczęście w nieszczęściu, eksplozja nie doprowadziła do pożaru, więc działania mundurowych zakończyły się dosyć szybko. Straty oszacowano na ok. 5 tys. zł.

Czytaj też: Omikron w Lubelskiem. Pierwszy przypadek w Lublinie. Jest potwierdzenie!

Czytaj też: Uprawiał seks z córką! Jaką karę poniesie? Ohydny skandal pod Chełmem

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Szokująca śmierć trzech chłopców i ich matki pod Opocznem