Lublin ZASYPANY ŚNIEGIEM. Ostrzeżenie II stopnia od IMGW. Trudne warunki na drogach

i

Autor: Pixabay/Pexels

Lublin ZASYPANY ŚNIEGIEM. Ostrzeżenie II stopnia od IMGW. Trudne warunki na drogach

2021-01-25 8:16

Synoptycy ostrzegają kierowców przed trudnymi warunkami na drogach. Wszystko przez intensywne opady śniegu. Lokalnie może być ślisko. W nocy chwycił mróz, zamrażając w wielu miejscach powierzchnie dróg i chodników. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia dla województwa lubelskiego. Wiele miejscowości – w tym Lublin – jest zasypanych śniegiem.

Lublin zasypany śniegiem. Warunki na drogach w regionie są trudne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Na Lubelszczyźnie obowiązuje alert II stopnia. Powierzchnia dróg i chodników pod białym puchem może być śliska. Uważajcie!

Jeszcze do godz. 9.00 na Lubelszczyźnie obowiązuje ostrzeżenie IMGW wydane na noc z niedzieli na poniedziałek, dotyczące oblodzenia. Mróz powrócił i zamroził topniejący wczoraj śnieg, sprawiając, że lokalnie było ślisko. Ziemia i asfalt nie zdążyły jeszcze odmarznąć, a już zaczął sypać śnieg.

Intensywne opady śniegu – ostrzeżenie IMGW dla Lubelskiego

Na Lubelszczyźnie przez cały poniedziałek (i w nocy) obowiązuje ostrzeżenie II stopnia o intensywnych opadach śniegu. Zaczęło się na południu regionu, a „śnieżny front” przesuwa się coraz bardziej na północ województwa. Czego możemy się spodziewać?

Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym okresami silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności ostrzeżenia od 20 cm do 30 cm – zapowiada synoptyk IMGW-PIB, Ewa Łapińska.

Lublin – warunki drogowe, korki przez śnieg i pogodę

W Lublinie śnieg sypie od rana. Po godz. 7.00 jezdnie dróg są mokre, miejscami pokryte błotem pośniegowym, ale na drogach osiedlowych, parkingach czy drogach serwisowych – jeździmy już po warstwie świeżego śniegu. Pod nim z kolei może się kryć lód – pozostałość nocnych przymrozków.

Zobacz też: Krzywe. Dwie siostry znalezione MARTWE w swoim domu. Funkcjonariusze wyważyli drzwi

Przed godz. 8.00 w Lublinie korki m.in. na ul. Kunickiego do Mickiewicza, w centrum miasta, w al. Solidarności do Lubomelskiej czy na Drodze Męczenników Majdanka w stronę centrum. Ruch nie jest wielki, więc poranne godziny szczytu powinny się niedługo skończyć.

Lubelskie restauracje organizują zrzutki online, żeby przetrwać epidemię