Lublin zakwitnie! Będzie zielono i kolorowo! [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

2016-03-24 12:49

Nowe kompozycje będą na siedmiu rondach. To nie tylko prace i nasadzenia wykonane w tym roku, ale także cebule jesienne. Bratki, kwiatowe piramidy oraz nowe drzewa. 

Zakwitną skwery, pasy między drogowe, a także uliczki w sercu miasta. 33 kompozycje połączenia różowych pelargonii i jasnozielonego wilca ozdobią m.in. na Krakowskim Przedmieściu, pl. Wolności, ul. Królewskiej i przy Zamku Lubelskim.

Piramidy z kwiatów będą w okolicy skrzyżowania al. Racławickie i ul. Lipowej, wzdłuż krakowskiego Przedmieścia od. ul. Wieniawskiej do ul. Ewangelickiej, przy ul. Chopina, ul. Narutowicza czy po stronie III LO im. Unii Lubelskiej na Placu Wolności.

Kwiaty będą także na latarniach. Aż 90 takich ozdobi m.in. Krakowskie Przedmieście – deptak, ul. Królewska i Plac Zamkowy. Znane dobrze lublinianom duże donice w tym roku będą obsadzone pelargonią angielską w kolorze łososiowym z ciemnym oczkiem, obsadzone zostaną na Placu Łokietka.

Kwiaty spływające niczym fontanna? W Lublinie staną w tym roku cztery duże piramidy kwietnikowe obsadzone czerwonymi pelargoniami pojawią się przed Ratuszem (2 szt.), Trybunałem Koronnym (2 szt) oraz Zamku Lubelskim (6 szt.). 

Donice przy ulicach

Lubartowska się zaróżowi! Dokładnie 246 szt. donic będzie ustawionych na płotkach, tam zakwitną różowe pelargonie, które zostaną uzupełnione brązowo listną komarzycą i rozplenicą. Podobne kompozycje pojawią się w pasie rozdziału przy al. Jana Pawła II (135 szt.) - wraz z pelargonią posadzone zostaną jasnozielone wilce.

Ronda w kolorze

Siedem rond zlokalizowanych w różnych częściach miasta ozdobi Lublin m.in. kolorami różu, pomarańczu, czerwieni i bieli, srebra oraz zieleni, a także elementami fioletu, żółtego i niebieskiego. Na nich pojawi się łącznie blisko 25 tysięcy sztuk kwiatów i roślin ozdobnych. Będą to głównie begonie, aksamitki, pacioreczniki, heliotropy, irezyny. Wiosenne kompozycje kwiatowe pojawią się na:

  • Rondzie por. Mariana Mokrskiego u zbiegu ulic Zana i Filaretów,

  • Rondzie im. Nauczycieli Tajnego Nauczania przy ul. Zana i Wileńskiej,

  • Rondzie im. Romana Dmowskiego przy al. Tysiąclecia i al. Unii Lubelskiej

  • Rondzie bł. ks. Emiliana Kowcza u zbiegu ulic Jana Pawła II i Armii Krajowej

  • Rondzie im. Honorowych Krwiodawców przy al. Sikorskiego i al. Racławickie

  • Rondzie im. gen. Leona Berbeckiego u zbiegu al. Andersa, ul. Koryznowej i ul. Lwowskiej

  • Rondzie im. Zrzeszenia Wolności i Niezawisłości przy Jana Pawła II i Filaretów

Czekamy aż zakwitną

33 tysiące sztuk krokusów i narcyzów nasadzonych zostało jesienią na al. Solidarności przy skrzyżowaniu z ul. Dolną 3 Maja oraz Lubomelską. Kolejne 12 tysięcy kwiatów zakwitnie na skwerze im. L. Kaczyńskiego przy Centrum Kultury oraz na skarpach przy Zamku.

Rabaty kwiatowe pojawią się także przy Parku Bronowice i ul. Krochmalnej. Na skwerze im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pomiędzy ul. Lotniczą a ul. Krańcową kolorystyka roślin do wykonania obsady opierać się będzie na barwach narodowych.

Zobacz w galerii powyżej jak wyglądają nowe kompozycje kwiatowe!