Lublin: We wtorek WYŁĄCZĄ ŚWIATŁA w centrum miasta. Protest samorządów 1.12

i

Autor: Pixabay/HubertPhotographer

Lublin: We wtorek WYŁĄCZĄ ŚWIATŁA w centrum miasta. Protest samorządów 1.12

2020-11-30 12:20

We wtorkowe popołudnie na godzinę wyłączą światła w centrum miasta. Lublin bierze udział w proteście samorządów zapowiadanym na 1.12. O godz. 17.00 zgaśnie część oświetlenia na Placu Litewskim. Całkiem ciemno jednak nie będzie, bo – jak zapowiadają urzędnicy – to jedynie symbol. Dlaczego gasną światła w centrum Lublina?

Wkrótce na Placu Litewskim, deptaku i w centrum miasta pojawią się świąteczne ozdoby, lampki i iluminacje, ale wcześniej… zgasną te już obecne na placu w centrum miasta. We wtorek, 1 grudnia, urzędnicy na godzinę wyłączą światła na Placu Litewskim. Dlaczego?

Zobacz też: Okradł ją facet w czerni! Sprytny oszust podawał się za... Willa Smitha

Godzinna „przerwa” dla iluminacji w centrum Lublina i symbol protestu samorządów, który 1.12 odbywa się w całym kraju. Samorządowcy chcą wyrazić swoje niezadowolenie z polityki rządu i „weto” dla unijnego budżetu, o jakim mówią publicznie politycy PiS. Chodzi też o zmiany w finansowaniu samorządów, które – jak przekonuje część urzędników – dostają mniej pieniędzy.

Sedno Sprawy - Wojciech Andrusiewicz

Protest samorządów ma być symboliczny. W miastach i gminach wyłączone zostanie oświetlenie. W Lublinie o godz. 17.00 na godzinę „zgaszone” zostaną iluminacje na Placu Litewskim, a więc np. oświetlenie drzew czy popularny napis „I love Lublin”. Latarnie będą świeciły normalnie, w centrum miasta nie zapanują więc całkowite ciemności.