Lublin we Wrocławiu: Wielokulturowość na jednej ulicy [ZDJĘCIA]

2016-05-24 14:35

Lublin jest pierwszym z sześciu miast, które w ramach "Koalicji Miast" zaprezentują się we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Lublina zaplanuje się na ulicy Karola Szajnochy.

Jedna z centralnych ulic Wrocławia, Karola Szajnochy zamieni się w stolicę lubelskich artystów. W programie zaprezentujemy się od tradycji po nowoczesność. Zaplanowane są interaktywne działania kulturowe oparte na spektaklach teatralnych, projekcjach filmowych, koncertach oraz pokazach sztukmistrzowskich. Wrocławianie poznają złożoną i wielokulturową historię Lublina. Spektakl rozegra się też na niebie, czyli na zawieszonych nad ulicą liny oraz szarfy.

Lubelskie słońce wschodzi nad ulicą Szajnochy we Wrocławiu fot. @ wroclaw_official #lublin #ilovelbn #wroclaw #wro2016 #koalicjamiast #miastoinspiracji Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Lublin Miasto Inspiracji (@miastolublin)

Jedną z prezentacji jest „Tężnia sztuki”, czyli rysunek na ścianie jednej z kamienic. Uwagę przyciąga także scenografia, która zamienia ulicę Szajnochy w przestrzeń tętniącą życiem, światłem i kolorami. Unikalnym projektem jest orkiestra uliczna. Składa się z kilkunastu lubelskich muzyków, którzy przechadzając się w widowiskowych pochodach, opanują centrum Wrocławia.

Zobacz w galerii powyżej, jak już w tej chwili prezentuje się Lublin!