Lublin: Ukradł rewolwer. Uciekając, oddał strzał!

i

Autor: Lubelska Policja Lublin: Ukradł rewolwer. Uciekając, oddał strzał!

Lublin: Ukradł rewolwer. Uciekając, oddał strzał!

2021-02-11 20:50

Kuriozalne zdarzenie w Lublinie! 32-latek włamał się do domu znajomego, po czym ukradł należący do niego rewolwer. Gospodarz wszystko doskonale widział, między mężczyznami doszło do szamotaniny, wreszcie złodziej uciekł z miejsca kradzieży, po drodze oddając strzał z ukradzionej broni. Na szczęście nic nikomu się nie stało, ponieważ lufa broni była skierowana w ziemię.

Do kradzieży doszło w Lublinie, w środę, około godziny 14:00. 32-latek wpadł na osobliwy pomysł - postanowił "odwiedzić" znajomego, podczas wizyty ukradł leżący na stole rewolwer czarnoprochowy. Gospodarz jednak nie zamierzał oddać własności dobrowolnie - między mężczyznami doszło do szamotaniny, w pewnym momencie złodziejowi udało się uciec. Wtedy zrobiło się groźnie!

CZYTAJ TEŻ: Lublin. 65-latka dała się nabrać oszustom. Zaciągneła dla nich KREDYT na ogromną kwotę

- Wówczas wywiązała się szarpanina pomiędzy mężczyznami, po której 32-latek zbiegł. Mężczyzna uciekając oddał jeden strzał w kierunku ziemi z załadowanej broni. Sytuacja wyglądała groźnie i konieczne był szybkie działania Policji. Na szczęście chwilę później 32-latek został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy. Rewolwer zabezpieczono - relacjonuje komisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Aktualnie wciąż trwają czynności procesowe. Policja jednak wstępnie ustaliła, że na broń nie trzeba posiadać zezwolenia. Konsekwencje czynu są bardzo poważne - 32-latkowi grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności!

ZOBACZ TEŻ: Lubelskie. Ile osób zaszczepiło się przeciw COVID-19? Njanowsze dane 11.02.

O krok od tragedii - drewno spadło z ciężarówki na przejściu dla pieszych