Lublin. Pożar kościoła Świętego Krzyża! Jedna osoba w szpitalu! Straszne podejrzenia strażaków...

i

Autor: AndrzejRembowski/cc0/Pixabay.com W kościele Świętego Krzyża wybuchł pożar, z powodu któego jedna osoba trafiła do szpital. Strażacy podejrzewają, że doszło do podpalenia

Lublin. Pożar kościoła Świętego Krzyża! Jedna osoba w szpitalu! Straszne podejrzenia strażaków...

2021-02-23 18:54

Pożar kościoła Świętego Krzyża w Lublinie. Ogień pojawił się dziś w przedsionku świątyni, gdy najpierw zapaliła się kotara. Do walki z płomieniami rzuciły się osoby postronne, które próbowały ugasić pożar przy pomocy śniegu. W kościele Świętego Krzyża znajdowała się wtedy jedna osoba, która co prawda sama opuściła budynek, ale później źle się poczuła i trafiła do szpitala. Strażacy podejrzewają, że doszło do podpalenia.

Lublin. Pożar kościoła Świętego Krzyża! Jedna osoba w szpitalu!

Pożar kościoła Świętego Krzyża w Lublinie. Płomienie pojawiły się w przedsionku świątyni we wtorek po godz. 12, a do walki z żywiołem ruszyły najpierw osoby postronne, które próbowały ugasić płomienie śniegiem.

- Paliła się kotara przy wejściu do budynku, w przedsionku kościoła. W kościele przebywała jedna osoba. Wyszła z niego niego sama, nie odniosła poważnych obrażeń, ale ponieważ źle się poczuła, została przewieziona do szpitala – mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Lublinie st. kpt. Andrzej Szacoń.

Strażacy podejrzewają podpalenie

Pożar kościoła Świętego Krzyża w Lublinie udało się na szczęście szybko ugasić, choć zniszczeniu uległa kotara, drzwi i przedsionek świątyni, który został w znacznym stopniu okopcony. Strażacy jeszcze długo wietrzyli pomieszczenia, by pozbyć się wysokiego stężenia tlenku węgla. Wiadomo, że w budynku nie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej ani nie było innych źródeł ognia, dlatego strażacy podejrzewają podpalenie.

- Będziemy wyjaśniać, czy było to celowe podpalenie. Nie wykluczamy tego, ale jeszcze za wcześnie, żeby o tym przesądzać - powiedział z kolei p.o. rzecznika komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek.

Przyczyny pożaru kościoła Świętego Krzyża w Lublinie zbada biegły.

Państwowa inspekcja badania wypadków lotniczych o wypadku śmigłowca